Němci se vyšvihli na třetí příčku, Poláci zůstali mistry a naši sedmí

Praha – 10. září
Po avizovaném dešti ani památka. Evropský šampionát vyvrcholil na Markétě osmadvaceti nádhernými rozjížďkami a jedním rozjezdem v neskutečném čase dvě hodiny třináct minut. Svěřenci Roberta Kosciechy prohráli s Němci, kteří posléze připravili Slovince o celkový bronz.

Carlos Gennerich a Janeck Konzack slaví triumf | foto Karel Herman

Závod pro nás začal velmi dobře, když hned v první jízdě odvedl Adam švédského Leona Klassona, Karel Průša držel třetí příčku a první čtyři body skvělé.

Český tým: zleva Petr Marek, Karel Průša a Adam Nejezchleba | foto Pavel Fišer

Český tým velkou zásluhou zkušeného Adama Nejezchleby se třinácti body, Karel Průša se čtyřmi a Petr Marek s velkou snahou a bojovností získali dohromady sedmnáct bodů a lepší vzájemnou bilancí nad Švédy skončili šestí. Ze závěrečné sedmé příčky se ale posunout nestačili.

Smolní byli Slovinci. V první jízdě musel odstoupit pro poruchu motocyklu Sven Cerjak. V dalších rozjížďkách to moc nešlo a skončili pátí. Nejlépe si vedli Němci, Carlos Gennerich se svým parťákem Jankem Konzackem předváděli pěknou podívanou a vyhráli závod před Poláky a Brity.

O třetí místo v celkovém pořadí seriálu se museli rozjíždět Carlos Gennerich se Svenem Cerjakem. Po chybě Slovince byl úspěšný Němec.

August Lattik 0 0 0 E 0 0 0 0
Celkové pořadí evropského šampionátu: Britové, Poláci a Němci | foto Karel Herman