Bartosz Zmarzlik odpověděl po svém

Riga – 7. září
Ještě nevyhrál, možná ale bude mistrem světa bez jediného triumfu. Pak přišla Mallila. Druhé místo v Gorzowě a zase nic. Ani v Cardiffu, ani ve Wroclawi nebyl ve finále. Našlo se hodně počtářů, samotné závodníky nevyjímaje, s rovnicemi vedoucímu k možnému výsledku, že by se mistrem světa letos stal někdo jiný. Bartosz Zmarzlik jim ovšem v Rize dal pádnou odpověď. V rozjížďce s číslem čtyři sice prošel kolizí s Mikkelem Michelsenem. Dán odstoupil, on ne. A ve finále přechytračil všechny své rivaly již v první zatáčce. Fredrik Lindgeen byl druhý nejen v závodě, ale zůstává jim i v aktuální klasifikaci. O sedmnáct bodů.

Bartosz Zmarzlik se raduje z vítězství | foto FIM

„Teď se cítím úžasně,“ svěřoval se Bartosz Zmarzlik po závodech. „Začátek závodu byl opravdu tvrdý, protože mi nebylo dobře po těle. Avšak jsem šťastný, dnes jsem byl dnes hodně soustředěný na to, co jsem chtěl udělat. A jsem také šťastný, protože poslední kola pro mě nebyla jednoduchá. A je to hezký pocit být zase vítěz.“