Praha a Babice u Netolic – 25. listopadu
Jak magazín speedwayA-Z už informoval londýnská společnost BSI, promotér Grand Prix a světového poháru družstev, koupila britský klub Reading. Jeho barvy letos hájili také dva Češi, Richard Wolff a Zdeněk Simota. Vstup týmu do vyšší Elite League však měl pro pražského závodníka neblahé důsledky. Pro sezónu 2006 je bez britského angažmá, zatímco plzeňský mladík v Readingu zůstává.
„Příští tejden mi pošlou smlouvu,“ prozradil Zdeněk Simota magazínu speedwayA-Z. „Měl bych bejt číslo šest nebo sedm.“ Z původní sestavy, která letos závodila v Premier League, zbude vedle plzeňského závodníka už jen Slovinec Matej Žagar a domácí Danny Bird. „Ještě nevím, kdo další pojede,“ pokrčil Zdeněk Simota rameny nad otázkou dalšího jezdeckého obsazení. „Na jedničce by snad měl bejt Greg Hancock…“
Zdeněk Simota neměl v poslední době o nabídky nouzi. „Chtěli mě i Poole a Peterborough,“ svěřil se. „Nakonec však zůstávám v Readingu. V Elite League bych měl mít čtyřicet závodů. A to je víc než v Premier League. Taky jsem dostal nabídku z Kaparny ze Švédska, která tam spadla do nižší ligy.“
Naproti tomu je však Richard Wolff zatím bohužel bez britského angažmá. „Je to průšvih,“ komentoval prodej Readingu. „Pat Blissová mě do poslední chvíle tvrdila, že to neprodá. Vedli jsme jednání tím směrem, že za ně budu jezdit i příští rok. A nakonec mi poslala e-mail, že to prodali. Je to pro mě čára přes rozpočet, protože jsem s tím počítal.“
Richard Wolff však také musí řešit zdravotní patálie. Právě v barvách Readingu si na podzim zle pochroumal koleno. Navzdory bolestem statečně absolvoval závěr sezóny. Leč ze Super Prix Mšeno si ke vší smůle odvezl frakturu pravé ruky.
„Teď jsem přišel z operace kolena,“ řekl Richard Wolff. „Nemůžu sportovat, protože to nesmím zatěžovat. Maximálně mi dovolili plavání a to je vše. Ještě mám tu ruku, takže mě čeká dlouhá rehabilitace. Průser je, že je to pravá.“
Foto: Pavel Fišer (digitální aparát Canon D Mark II)