Martin Smolinski rozetnul trojitý pat

Scheessel – 18. srpna
Po druhém finálovém závodě světového šampionátu na dlouhé dráze se o vedení dělila trojice závodníků. Ale nedělní Scheessel vystřelil do čela Martina Smolinskeho. Devětatřicetiletý úřadující šampión zamířil neomylně do finále, když jej v základní části porazil pouze Romano Hummel. Pro finálovou jízdu si Martin Smolinski vybral vnitřní dráhu, z níž rozehrál své další sólo. Hynka Štichauera provázela malinkatá smůla v rozjížďce s číslem nevalné pověsti. Poslední šance mu unikla, přesto se domů vracel s desátou pozicí, ale i s optimismem pro závěrečné dva závody v září.

Chris Harris, Martin Smolinski a Lukas Fienhage na stupních vítězů | foto FIM – Jesper Veldhuizen

„Hynek bojoval,“ bilancuje závod Zdeněk Schneiderwind. „V první jízdě výborně odstartoval, ale předjeli ho. A v poslední jízdě byl vyloučený za dvě minuty před startem. Ale on u pásky byl a startmaršál ho mohl upozornit. Ale myslím, že na Roden a Vechtu bude připravený a nažhavený.“

Mechanici Luboš Vrtáček a Jan Sodomka kontrolují pohledem motocykl Hynka Štichauera | foto Zdeněk Schneiderwind