Češi a Slováci v akci 515

Speedway of Nations minulý týden zpomalil rotaci plochodrážního světa. Zpomalil, ale nezastavil. Proto ani toto pondělí nezůstane bez tradiční pondělní kompilace magazínu speedwayA-Z. již po pětisté patnácté.

Jan Hlačina a Karel Průša při vyhlášení polského extraligového kempu | foto Petra Zahradníčková

Kromě juniorských soutěží patřilo Polsko rovněž extraligovému kempu v Toruni. Po dvou tréninkových dnech se ve středu začalo závodit. Dopolední mítink dvěstěpadesátek vyhrál domácí Kacper Sobkowiak. Na stupních vítězů stáli rovněž Australan Jordy Loftus a Němec Carlos Gennerich (všichni po 13 bodech). Karel Průša (1 2 2 3 0) skončil osmý.

Pětistovky jely odpoledne závod dvojic, který skončil vítězstvím Teamu Leszno s Tinou Bouinem a Kamilem Witkowski. Jan Hlačina (1 0 0 0 1 0 0) a Alfred Aberg z Teamu Zielona Gora byli osmí. Ve čtvrtek byl na pořadu závod jednotlivců.

Jan Kvěch se včera blýsknul ve Workingtonu | foto Petr Makušev (Sport Photo)

Vyhrál Angličan Luke Harrison před domácími Jakubem Woznikem a Kamilem Witkowskim, přičemž při bodové rovnosti celé trojice určil pořadí rozjezd. Jan Hlačina (1 2 0 0 0) byl čtrnáctý. Dvěstěpadesátky pokračovaly dopoledne dalším závodem, v němž se body přičítaly k tomu středečnímu. Vyhrál Carlos Gennerich, Karel Průša přidal dalších deset bodů (2 2 1 3), aby celkově skončil sedmý.

Nedělní charitativní mítink Ben Fund Bonanza ve Workingtonu, jenž se v březnu nemohl konat kvůli nepřízni počasí, se stal kořistí Daniela Bewleyho. V rozjížďce s číslem jedna zlepšil rekord dráhy a nepoznal hořkost porážky ani v základní části, ani ve finále. Druhý za ním dojel do cíle Jan Kvěch (3 1 3 3 2).