Čtvrtlitry jedou z Krška prakticky rovnou do Prahy

Krško – 8. září
Včerejší premiéru v roli manažera s našimi reprezentanty při mistrovství Evropy dvojic dvěstěpadesátek Prožil Tomáš Kollert z Liberce, který odvedl perfektní práci. V týmu skvělá pohoda. Zdeněk Schneiderwind musel být v Morizes se svým dlouhodrážním týmem. Opět do Krška přijelo hodně diváků podpořit slovinské borce, kteří nakonec skončili stříbrní o bod za vítěznými Poláky. I tak fanouškové byli neskuteční. Naši závodníci skončili na sedmém místě, ale zkušenost byla obrovská. Navíc mají letos svojí premiéru ve dvojicích a tak jim velké díky za bojovnost. Zítra je čeká třetí závod v Praze, tak jim držte všichni palce. Dráhu znají a mají s ní zkušenosti.

August Lattig 0 0 0 0 0 1 0 1
Český tým: zleva Petr Marek, Karel Průša, Adam Nejezchleba a kouč Tomáš Kollert | foto Petra Zahradníčková

Češi a Slováci v akci 523

Minulý týden byl prý poslední s tropickým žárem. Na české ovály přinesl emociální tsunami názorů o krizi seriálu PRO-TEC Speedway Mini Cup. Ale také vydařený přebor na plzeňských Borech. Tam se pozítří plochá dráha vrátí, aby se rozhodlo o mistru republiky. Ale mnoho zajímavého se od naší poslední návštěvy minulé pondělí událo také v zahraničí.

V pondělí King’s Lynn zvítězil v domácím klání s Leicesterem 48:42. Jan Kvěch mu pomohl dvanácti body (2 3 1 3 3).

Účet základní části polské extraligy se uzavřel v úterý. O výsledku utkání Grudziadz vs. Wroclaw 44:45 se rozhodlo až v poslední jízdě. Daniel Klíma skóroval domácím sedmi body (2 1 2 2 0). Hosté pojedou finále proti Gorzowu.

Čtvrteční odveta v Premierhip dopadla stejným skórem jako v pondělí. 48:42. Jenže pro domácí Leicester. Jan Kvěch dovezl King’s Lynn pět bodů s bonusem (3 1  1 0).

Sobota viděla amatérské mistrovství světa, pochopitelně neoficiální, v Zielonej Goře. Stalo se kořistí Jaroslawa Bawlowicze a na pódiu stanuli ještě Sjoerd Rozenberg a Ruben Guikema. Martin Švestka skončil desátý (E 2 2 2 E), přihlášku Patrika Linharta odmítli, protože prý jezdil ligu.

Včerejší semifinále play-off polské ligy začalo těsnou prohrou Gorzowa s hostující Wroclawí 44:46. Martin Vaculík skóroval domácím třinácti body (3 1 3 3 3). Adam Bubba Bednář slavil svůj první triumf v polské extralize. Po skvělém startu se Anders Thomsen postaral o Macieje Janowskeho a Francise Gustse a společně dovezli 5:1.  Pražský junior skončil závod se čtyřmi body (3 0 1 0).

Adam Bubba Bednář postoupil v sobotu do finále evropských devatenáctek a v neděli vyhrál první rozjížďku v polské extralize | foto Karel Herman

Hledají se finalisté, značka do zítřka

Plzeň – 9. září
Už v srpnu se vynořil problém s obsazením startovní listiny úvodního českého finále. Nyní o nějakých pěti týdnech je situace ještě horší. Sportovní komise ráno vydala startovní listinu pro druhé finále ve středu v Plzni s patnácti jmény, přičemž dva závodníci svůj start na Borech nepotvrdili. Za necelou hodinu jeden z nich řekl ne.

Šlo o Matouše Kameníka, který má poraněné rameno z pražské juniorky. Nepotvrzeným borcem je prozatím v Čechách dobře známý Filip Kasan. I s jeho jménem v tabulce startovní listiny zívají prázdnotou nejen čísla náhradníků, nýbrž i třináctka se šestnáctkou.

Sportovní komise oslovila kluby s dotazem, zda o start na Borech mají zájem další domácí borci startující v přeboru. Především jde o Michala Bašteckého, Adama Nejezchlebu a Martina Švestku. Definitivní podoba startovní listiny se uzavře během zítřka.