Martin Smolinski rozetnul trojitý pat

Scheessel – 18. srpna
Po druhém finálovém závodě světového šampionátu na dlouhé dráze se o vedení dělila trojice závodníků. Ale nedělní Scheessel vystřelil do čela Martina Smolinskeho. Devětatřicetiletý úřadující šampión zamířil neomylně do finále, když jej v základní části porazil pouze Romano Hummel. Pro finálovou jízdu si Martin Smolinski vybral vnitřní dráhu, z níž rozehrál své další sólo. Hynka Štichauera provázela malinkatá smůla v rozjížďce s číslem nevalné pověsti. Poslední šance mu unikla, přesto se domů vracel s desátou pozicí, ale i s optimismem pro závěrečné dva závody v září.

Chris Harris, Martin Smolinski a Lukas Fienhage na stupních vítězů | foto FIM – Jesper Veldhuizen

„Hynek bojoval,“ bilancuje závod Zdeněk Schneiderwind. „V první jízdě výborně odstartoval, ale předjeli ho. A v poslední jízdě byl vyloučený za dvě minuty před startem. Ale on u pásky byl a startmaršál ho mohl upozornit. Ale myslím, že na Roden a Vechtu bude připravený a nažhavený.“

Mechanici Luboš Vrtáček a Jan Sodomka kontrolují pohledem motocykl Hynka Štichauera | foto Zdeněk Schneiderwind
1. Martin Smolinski, D 4 3 4 4 4 19 1.
2. Chris Harris, GB 3 4 3 4 4 18 2.
3. Lukas Fienhage, D 4 3 4 2 ex 13 1. – 3.

Aktuální pořadí šampionátu:

1. Smolinski 59, 2. Fienhage 55, 3. Wajtknecht 534. Harris 49, 5. Hummel 25, 6. Meijerink 24, 7. Meijer 20, 8. Hansen 18, 9. Appleton 17, 10. Dubernard 16, 11. Katt 13, 12. Riss 13, 13. Štichauer 13, 14. Aarnio 12, 15. Tresarrieu 12, 16. Bukhave 11, 17. Goret 9, 18. Härtel 8, 19. Ahlbom 7, 20. Wachs 0, 21. Spiller 0, 22. Dilger 0.

Daniel Bewley chce prožít více takových večerů jako v Cardiffu

Cardiff – 17. srpna
Třikrát se dostal do finálové jízdy velké ceny, třikrát vyhrál. V Cardiffu si svůj rekord ještě vylepšil. Čtvrtý postup mezi nejlepší kvartet, čtvrté vítězství. Daniel Bewley odrazil počáteční nápor svého krajana Roberta Lamberta a triumfoval ve stylu start – cíl. Martin Vaculík vypadl v semifinále, Jan Kvěch skončil čtrnáctý. A šťastný vítěz si hrál s čísly.

Robert Lambert, Daniel Bewley a Fredrik Lindgren na pódiu | foto Pavel Fišer

„To máme čtyřiadvacet bodů tento týden,“ bilancoval své vítězství ve sprintu i v závodě. „A stále je tu osmdesát, o které se ještě pojede. Kdybych získal všech osmdesát, mohl bych stále vyhrát. Kdo ví? Před víkendem jsem říkal, že v nabídce jich je sto čtyři. A já tady dostal všechny, které jsem mohl.“

Daniel Bewley je prozatím sedmý, když mu na vedoucího Bartosz Zmarzlika chybí skoro čtyřicet bodů. „Prostě chci skórovat co nejvíc, jak to půjde,“ rozvíjel svou původní myšlenku. „A mít více večerů jako dnešní. Cítím se, že sem patřím, ale nechci divokou kartu nebo něco podobného. Chci se dostat na vrchol sám.“

Aktuální stav šampionátu:

1. Zmarzlik 111, 2. Lambert 90, 3. Lindgren 88, 4. Holder 87, 5. Michelsen 87, 6. Vaculík 75, 7. Bewley 73, 8. Kubera 68, 9. Madsen 60, 10. Wozniak 50, 11. Doyle 47, 12. Huckenbeck 43, 13. Lebeděvs 43, 14. Fricke 38, 15. Kvěch 28.

Václav Milík utrpěl frakturu ruky

Krosno – 17. srpna
Před čtrnácti dny byl v kopřivnickém depu o prvním finále českého šampionátu jednotlivců ve skvělé náladě. Dorazil rovnou z Krosna, kde se na porážce Lodže v druhé polské extralize podílel patnáctibodovým kompletem. Play-off vyhlížel s optimismem a hovořil o nutnosti si na domácí půdě vypracovat klíčový náskok na odvetu v Rybniku. Krosno vskutku včera vyhrálo, ale jeho kapitán bohužel mítink nedokončil.

Václav Milík skončil včera večer v nemocnici | foto Cellfast Wilki Krosno

Nešťastný incident se odehrál v rozjížďce s číslem deset. V její první zatáčce se do sebe zahákli krosenský Jonas Seifert-Salk a hostující Brady Kurtz. Oba spolu letěli do bariéry. Václav Milík se bohužel nemohl vyhnout a narazil do Australanova motocyklu.

Pardubický závodník zůstal sedět na dráze. Čekal, než si pro něho přijede sanitka. V nemocnici určili nepříjemnou diagnózu. Frakturu kosti lékaři operovali ještě večer.

Za všechny čtenáře magazínu speedwayA-Z přejeme rychlé uzdravení!

Václav Milík (bílá) vodí v Kopřivnici Daniela Klímu (červená) | foto Karel Herman