Startovní listina na Bory je klidná jako kulička rtuti

Plzeň – 31. srpna
V sobotu sledoval evropský pohár v roli zasvěceného diváka. Sem tam pomohl radou, zaskočil v boxech. Ve stejné roli bude Zdeněk Simota na plzeňských Borech také pozítří, kdy se odpoledne v jediném mistrovském závodě rozhodne o českém individuálním šampiónovi. Není ovšem sám, koho musela sportovní komise ze startovní listiny škrtnout.

 


Tipujte:

Označte trojici, která bude stát v Plzni na pódiu:

View Results

Loading ... Loading ...

První závod až ve Slaném

Zdeněk Simota letos absolvoval jen dva tréninky na Borech
Zdeněk Simota letos absolvoval jen dva tréninky na Borech

Na bezprostřední otázku, zda Zdeněk Simota nastoupí ve středečním mistrovství republiky v Plzni, kroutí plzeňský závodník negativně hlavou. „Pojedu až další středu extraligu ve Slaným,“ říká. „To jsem slíbil Milanovi Machovi. Tady to nemá význam…“

Odstředivé tendence vůči mistrovství republiky jednotlivců projevoval již v minulosti. Loni v Březolupech nechtěl startovat kvůli závodům v USA, z nichž však sešlo, a on se udržel v elitní osmičce. Nyní z ní však vypadl na základě vlastního rozhodnutí.

„Půl roku nesedíš na motorce, tak na co jet mistrák?“ připomíná letošní sezónu ovlivněnou koronavirem. „A ještě za ty prachy! Trénoval jsem jen dvakrát zjara. Od tý doby jsem na tom neseděl, ale pořád je to doleva.“

 

Bez divoké karty

Josef Franc si v přeboru vyjel finále i bez divoké karty od AČR
Josef Franc si v přeboru vyjel finále i bez divoké karty od AČR

Nejlepších osm aktuální klasifikace je v systému elastické kvalifikace tradičně doplňováno nejlepšími z přeboru. Jenže letos jsou mezi sedmi jeho nejlepšími muži čtyři borci kvalifikovaní do Plzně již přímo, a sice Eduard Krčmář, Zdeněk Holub, Ondřej Smetana a Hynek Štichauer. Dalším je osmý Martin Málek.

Na ně není pochopitelně brán zřetel a řády pracují s termínem redukovaná klasifikace. Posledním finalistou vždy býval majitel divoké karty, která ale letos nebyla udělena. Josef Franc, který před rokem vypadl z elitní osmičky shodou okolností v Plzni, by byl přitom ideálním kandidátem. Je aktuálně druhým nejlepším mužem přeboru, který by za normálního stavu zřejmě pravidelně nejezdil.

„Vzhledem k jeho druhému místu v přeboru nebyl důvod mu udělovat divokou kartu,“ vysvětluje Petr Moravec. „Sportovní komise absolutně akceptovala pořadí v přeboru ve všech případech.“

 

Škatulata, škatulata…

Daniel Šilhán v nemocnici se svou zlomenou levačkou

Škrtům v nominační listině není ještě zdaleka konec. Zdeňka Simotu na základě svých přeborových výsledků měl nahradit Daniel Šilhán. Jenže ten si minulý čtvrtek při tréninku na pražské Markétě zlomil ruku. Co čert nechtěl, den po zisku titulu vicemistra českých juniorských družstev. A v době, kdy se kola domácí plochodrážní scény opět roztáčejí naplno.

Na své místo rezignoval rovněž Martin Gavenda. Sportovní komise proto opět musela sáhnout po tabulce průběžné klasifikace přeboru. Nominovala Pavla Kuchaře, Vojtěcha Zamazala a Jakuba Exlera, který by měl pozítří nosit vestu se sedmnáctou.

Podmiňovací způsob je však v tomto směru na místě. V pátek večer byl totiž Martin Málek osloven ze strany FIM s nabídkou sobotního startu ve finále mistrovství světa na dlouhé dráze v Morizes. Březolupský borec jako jednu z alternativ logistického řešení zvažuje hodit svůj ručník do plzeňského ringu.

Startovní listina mistrovství republiky jednotlivců – Plzeň, středa:

1 Václav Kvěch, Plzeň přebor 2020 – 12.
2 Pavel Kuchař, Praha přebor 2020 – 16.
3 Martin Málek, Březolupy MR 2019 – 7.
4 Eduard Krčmář, Slaný vicemistr republiky 2019
5 Daniel Klíma, Praha přebor 2020 – 6.
6 Josef Franc, Praha přebor 2020 – 2.
7 Hynek Štichauer, Pardubice MR 2019 – 4.
8 Václav Milík, Pardubice mistr republiky 2019
9 Zdeněk Holub, Praha MR 2019 – 6.
10 Vojtěch Zamazal, Slaný přebor 2020 – 17.
11 Ondřej Smetana, Praha MR 2019 – 8.
12 Jan Kvěch, Praha MR 2019 – 3.
13 Petr Chlupáč, Praha přebor 2020 – 7.
14 Jan Macek, Praha přebor 2020 – 11.
15 Jaroslav Petrák, Pardubice přebor 2020 – 9.
16 Filip Hájek, Praha přebor 2020 – 10.
17 Jakub Exler, Praha přebor 2020 – 18.
omluveni:
Zdeněk Simota, Plzeň MR 2019 – 5.
Daniel Šilhán, Pardubice přebor 2020 – 14.
Martin Gavenda, Březolupy přebor 2020 – 15.
Trojice nejlepších českých plochodrážníků za loňský rok: Eduard Krčmář, Václav Milík a Jan Kvěch

Foto: Karel Herman, Mirek Horáček a Daniel Šilhán st.

Češi a Slováci v akci 356

Ve středu se pražští junioři ozdobili mistrovským titulem v šampionátu českých juniorských družstev, avšak v sobotu pro ně bohužel vysely evropské medaile vysoko. Pro Slováky jakbysmet. Adam Bednář se však v Plzni stal vítězem evropského poháru stopětadvacítek, kde úspěch českých barev podtrhli Vojtěch Šachl třetím a Matěj Frýza čtvrtým místem. Martin Vaculík odstartoval v seriálu Speedway Grand Prix, díky němuž bude polská extraliga pokračovat svým dvanáctým kolem až dnes. A tak se jediným hrdnou tradiční pondělní kompilace magazínu speedwayA-Z stává Eduard Krčmář.

 

Slánské eso včera pokračovalo se svým Krosnem na svém vítězném tažení druhou polskou ligou. Jejich obětí se nyní stala Poznaň, kterou doma porazili 59:30. Eduard Krčmář skóroval deseti body s jedním bonusem (2 1 1 3 3).

Eduard Krčmář včera exceloval v Krosně a ve středu jej čeká český šampionát v Plzni
Eduard Krčmář včera exceloval v Krosně a ve středu jej čeká český šampionát v Plzni

Ilustrační foto: Kiril Ianatchkov

Maciej Janowski přebírá otěže vlády SGP

Wroclaw – 29. srpna
Domácí hrdina Maciej Janowski rozjásal Wroclaw, když včera večer triumfoval ve druhé letošní velké ceně. A protože v pátek dojel ve finále druhý, osmnáct plus dvacet tabulkových bodů jej poslalo do vedení šampionátu, který pokračuje za čtrnáct dnů v Gorzowě. Martin Vaculík nyní byl čtrnáctý a v celkovém součtu mu prozatím patří jedenácté místo.

Maciej Janowski se dostal do čela šampionátu

„Byl to úžasný večer,“ radoval se Maciej Janowski na tiskové konferenci. „Děkuji svému týmu, odvedl dnes úžasnou práci. Je opravdu těžké závodit na své domácí dráze, ale hodně jsem se soustředil. Byl jsem připravený na tvrdé závodění a děkuji všem fanouškům.“

1. Maciej Janowski, PL 3 3 1 3 3 3 3 19
2. Tai Woffinden, GB 1 2 2 3 2 3 2 15
3. Bartosz Zmarzlik, PL 1 1 3 3 3 2 1 14
4. Fredrik Lindgren, S 3 3 2 1 0 2 0 11
5. Artjom Laguta, RUS 3 0 3 3 3 1 13
6. Niels Kristian Iversen, DK 1 2 3 2 2 1 11
7. Max Fricke, AUS 0 3 2 1 2 0 8
8. Gleb Čugunov, RUS 2 2 2 2 ex 0 8
9. Patryk Dudek, PL 2 3 0 0 2 7
10. Mikkel Michelsen, DK 3 2 0 2 0 7
11. Leon Madsen, DK 0 1 3 2 1 7
12. Emil Sajfutdinov, RUS 2 0 1 0 3 6
13. Matej Žagar, SLO 0 1 1 1 1 4
14. Martin Vaculík, SK 1 1 1 0 1 4
15. Jason Doyle, AUS 2 0 0 0 1 3
16. Antonio Lindbäck, S 0 0 0 1 0 1
17. Michal Curzytek, PL (res) DNR
18. Przemyslaw Liszka, PL (res) DNR

Aktuální pořadí seriálu:

1. Maciej Janowski 38, 2. Artjom Laguta 32, 3. Tai Woffinden 32, 4. Fredrik Lindgren 30, 5. Bartosz Zmarzlik 27, 6. Leon Madsen 18, 7. Gleb Čugunov 16, 8. Emil Sajfutdinov 15, 9. Niels-Kristian Iversen 14, 10. Patryk Dudek 13, 11. Martin Vaculík 12, 12. Matej Žagar 12, 13. Max Fricke 12, 14. Mikkel Michelsen 11, 15. Jason Doyle 8, 16. Antonio Lindbäck 2, 17. Michal Curzytek 0, 18. Przemyslaw Liszka 0.

Foto: tiskový servis IMG

Naši kolibříci s motocykly Shupa víceméně přeměnili evropský pohár na otevřené české hry

Plzeň – 29. srpna
Evropský pohár stopětadvacítek na plzeňských Borech se nesl ve znamení českých vlaječek namalovaných na tvářích odhodlaných reprezentantů, jejich doprovodu, příbuzných a blízkých. Pořadatelé starostlivě sledovali kabonící se oblohu a jury operativně přesunula začátek již o půl hodiny dopředu. Vlastní závod prokázal dominantní postavení našich kolibříků na motocyklech Shupa. Ze základních skupin se do nadstavbové části probili rovnou tři a nakonec se také všichni sešli na startovním roštu finále A. Stylem start – cíl se nejlepším Evropanem stal Adam Bednář. Za jeho záda se dostal Polák Maksymilian Pawelczak. Vojtěch Šachl musel zápolit s trucující převodovkou. Dvakrát mu vypadla rychlost. Stačil však proniknout na nejnižší stupínek pódia před domácího Matěje Frýzu, který se teprve ve středu vrátil k závodění po červencové fraktuře nohy.

Maksymilian Pawelczak, Adam Bednář a Vojtěch Šachl stojí na stupních vítězů

Z áčka jdou dál dva

Stav ováku po deštích kolibříky pochopitelně zajímal

Změny ve startovní listině nebyly Čechům rozhodně proti srsti. Josef Černý měl být původně náhradníkem, avšak nakonec se rovnou posunul na sedmičku místo holandského reprezentanta. Jeho úlohu převzal Oliver Schmid. Když však nepřijel Ukrajinec Michajlo Timoščuk, byl plzeňský gang v závodě kompletní.

Čtyřiadvacítka nejlepších evropských kolibříků prvně ochutnala borský ovál pár minut před druhou. Trénink byl opožděn kvůli škodám způsobených celonočním deštěm. Vlastní mítink začal o půl hodiny dříve oproti plánovanému počátku v patnáct hodin. Již první jízdy naznačily, že čeští reprezentanti v sedlech motocyklů Shupa rozhodně nebudou slevovat.

Vojtěch Šachl (žlutá) má za sebou Kacpera Cymermana (bílá) a Ace Pijpera (modrá)

Estonec Silvar Avi otevřel skupinu A svým pohotovým startem. Ovšem Vojtěch Šachl se hnal do první zatáčky jako střela, aby v úvodním výjezdu spodní stranou vskutku pronikl do čela. Třetí jízda se stala kořistí Matěje Frýzy, na němž závodní pauza nebyla příliš znát. Skvěle začal rovněž Josef Černý, byť jej spodní stranou posledního výjezdu o druhou příčku připravil Lester Matthijssen.

Pátá jízda nabídla pohled na velké sólo Maksymilana Pawelczaka, který borský ovál ochutnal již při červencovém šampionátu republiky. Roman Kapustin, jenž mu podlehl zase v rozjížďce s číslem sedm, odstartoval na Matěje Frýzu. Plzeňan jen nestihl vnějškem první zatáčky.

Matěj Frýza (bílá) se dere do čela před Romana Kapustina (červená) a Josefa Černého (žlutá)

Nicméně přesto byl na přímé cestě do nadstavbové části. Vojtěch Šachl jakbysmet. V deváté jízdě sebral Maksymilianovi Pawelczakovi punc neporazitelnosti již po startu. V rozjížďce s číslem patnáct rychle ujal Ace Pijperovi, který nakonec triumfem v třiadvacáté jízdě odčinil úvodní nulu a postoupil. Pomohl mu ovšem Roman Kapustin, jenž byl diskvalifikován za přejetí vnitřní čáry oběma koly.

Avšak k našim reprezentantům. Matěj Frýza dvakrát vyhrál rozjížďku s číslem sedmnáct, která se musela opakovat vinou kolize Maschy Schwend s Dominikem Hrbkem ve druhé zatáčce. Němka za ni pykala diskvalifikací, avšak Čech s vyvráceným palcem na ruce musel ze závodu odstoupit.

Matěj Frýza (modrá) vede před Maschou Schwend (žlutá), Romanem Kapustinem (bílá) a Dominikem Hrbkem (červená)

Josef Černý v devatenácté jízdě nestačil jen na Maksymiliana Pawelczaka. Polák šel za jasným postupem, když neprohrál s nikým jiným než s Vojtěchem Šachlem. Plzeňan však mohl být se svým debutem v závodě takové úrovně navýsost spokojen.

V jednadvacáté jízdě triumfoval Vojtěch Šachl stylem start – cíl a postoupil jako neporažený vítěz celé skupiny. Na semifinále se však mohl chystat i Matěj Frýza, který přibyl k šachovnicové vlajce hned za ním.

 

Další český suverén

Adam Bednář (červená) vede před Mikolajem Duchinskim (modrá) a Maxem Perrym (žlutá)

Skupině A patřily liše číslované rozjížďky, sudá čísla u jízd mělo béčko. Hned na její úvod Adam Bednář potvrdil, že se dnes do Plzně nepřijel rozhodně jen zúčastnit. Po raketovém startu vedl v půlce protilehlé rovinky bratru o dvacet metrů pře Maxem Perrym. A to Angličan dorazil s ambicemi, které nebyly o mnoho menší než u českých es.

Oliver Schmid a Štěpán Ševčík sbírali cenné zkušenosti. V v rozjížďce s číslem čtyři se však Štěpán Ševčík blýsknul pohotovým startem. Ben Trigger jej předčil již v prvním nájezdu, avšak Mario Häuselovi dalo předjetí mnohem více práce. Oliver Schmid v desáté jízdě bral hned dva body naráz.

Plzeňský gang v akci – Štěpán Ševčík (modrá) a Oliver Schmid (červená) komplikují sen Mario Häusela (bílá) o postupu do semifinále

Pravda, pomohly mu problémy s řazením, které po startu měl Antoni Kawczynski. Ale Freyja Redlich strávila celá tři kola za Plzeňanovými zády. Nakonec ji předstihl i nešťastný Polák, který po úvodním vítězství již tušil, že se na postup do semifinále hodně nadře.

Zato Adam Bednář si na trati počínal s obdivuhodnou lehkostí. Vyhrával jednu jízdu za druhou. Posuďte sami. V rozjížďce s číslem osm rychle zmizel z dohledu Nieka Meijera, jehož ovšem ve třetím kole zradil expresním tempem vyměněný motor. Daleko za jeho zády se Mario Häusel posunul ze čtvrtého na druhé místo. Semifinále mu ovšem nebylo souzeno, na rozdíl od Bena Triggera, který ovšem v osmnácté jízdě musel pro postup vyhrát.

Max Perry (červená) podjíždí Mikolaje Duchinskeho (bílá) a Williama Cairnse (žlutá)

Vraťme se však k Adamu Bednářovi. Čtrnáctá jízda mu přinesla již třetí triumf stylem start – cíl, přičemž donutil Antoni Kawczynskeho hrát postupový vabank. Na svůj další výjezd na ovál musel český reprezentant čekat až do poslední, čtyřiadvacáté rozjížďky. V tu dobu již měli semifinále jisté Max Perry, Antoni Kawczynski a Ben Trigger. Ani tentokrát Adam Bednář neslevil a svým soupeřům zmizel z dohledu již s letem pásky k plzeňskému nebi.

 

Češi vládnou stopětadvacítkářské Evropě

Semifinálový pád vzal Maxi Perrymu naději na medaile

Obsazení všech rozjížděk nadstavbové části stejně jako místa na startovních roštech byla dána dle klíče na základě umístění v obou skupinách. V prvním semifinále bylo o osudu jednoho z favoritů rozhodnuto až přespříliš rychle. Max Perry upadl v první zatáčce a Pavel Váňa jej z repete diskvalifikoval.

Druhý start vynesl do vedení Matěje Frýzu. Vojtěch Šachl se vnějškem první zatáčky dostal před něho a rychle si vypracoval klíčový náskok. Plzeňan naštěstí udržel druhou pozici, byť se k němu nebezpečně blížil Ben Trigger.

Adam Bednář vede semifinále před Maksymilianem Pawelczakem

České duo ve finále záhy doplnil Adam Bednář. Pražský závodník pojal druhé semifinále ve stylu start – cíl stejně jako předchozí rozjížďky. Ve hře o pódium zůstal také Maksymilian Pawelczak, když Antoni Kawzcynski a Ace Pijper museli vzít zavděk finále B.

V béčku záhy kvůli mechanickým trablům vypadl Ace Pijper. Max Perry uhájil vedení před Antonim Kawczynskim, jehož útoky zastavila až šachovnicová vlajka. A pak se jelo o titul. Adam Bednář odmítnul psát dramatický scénář. Soustředil se na start, dokonale vystihl jeho okamžik. Od té doby jenom jel, jel a jel.

Adam Bednář míří ve finále k titulu před Maksymilianem Pawelczakem a Vojtěchem Šachlem

V cíli se stal nejlepším stopětadvacítkářem starého kontinentu. Vojtěch Šachl startoval až od mantinelu. Řešil problémy s převodovkou. Odjel poslední, ve druhém výjezdu ze stupňů vítězů sundal Matěje Frýzu. Maksymiliana Pawelczaka před sebou již ale nedohnal.

 

Hlasy z depa

Nový šampión s maminkou Lenkou

„Těšil jsem se, ale bral jsem to jako normální závod,“ vyprávěl Adam Bednář. „Začal jsem už cvičit po slepáku, jinak nice. Ve finále jsem měl dobrej‘ start. Soustředil jsem se a pak na jízdu a užíval si to.“

„Skákaly mě tam kvalty,“ smutnil Vojtěch Šachl. „Třetí místo nic moc… Dobrý… Za rok dvě pade…“

„Původně jsem si říkal, že se nedostanu ani do semifinále,“ připouštěl Matěj Frýza. „Nakonec jsem se dostal až do finále. Mám radost, mohlo to bejt‘ lepší, ale jsem spokojenej‘. Hodně.“

Česká radost: zleva Jaroslav Frýza, Matěj Frýza. Miroslav Rosůlek, Adam Bednář, Vojtěch Šachl a František Kalina

„Dobrý,“ bilancoval Josef Černý. „Moje první velký závody! Zezačátku nic moc, pak to bylo dobrý. Vyzkoušeli jsme novej‘ motor a pak už to jelo.“

„Povedlo se mi to,“ těšil se Oliver Schmid. „Nějaký místo je. Jsem spokojenej‘, nejsem poslední, letos na jaře jsem se poprvé dostal do smyku a dostal jsem se až na Evropu.“

„Šlo to,“ odtušil Štěpán Ševčík.  „Ráno jsme předělali motor. Jel jsem na něm poprvý a bylo to dobrý. Mohlo by to bejt určitě lepší, ale jel jsem Evropu poprvý.“

Krátce po startu finále A vede Adam Bednář (bílá) před Maksymilianem Pawelczakem (modrá), Matějem Frýzou (červená) a Vojtěchem Šachlem (žlutá)
skupina A:  
1. Vojtěch Šachl, CZ 3 3 3 3 12
2. Maksymilian Pawelczak, PL 3 2 3 3 11
3. Matěj Frýza, CZ 3 2 3 2 10
4. Ace Pijper, GB 0 2 2 3 7
5. Roman Kapustin, UA 2 3 2 L 7
6. Kacper Cymeran, D 1 3 1 1 6
7. Silvar Avi, EST 2 0 2 2 6
8. Josef Černý, CZ 1 1 1 2 5
9. Lester Matthijssen, NL 2 0 0 1 3
10. Mascha Schwend, D 1 1 X 0 2
11. Alina Sassenhagen, D E 0 0 1 1
12. Dominik Hrbek, CZ 0 1 F/R – 1
 
skupina B:  
1. Adam Bednář, CZ 3 3 3 3 12
2. Max Perry, GB 2 3 3 3 11
3. Antoni Kawzcynski, PL 3 1 2 3 9
4. Ben Trigger, GB 3 1 3 2 9
5. Mario Häusel, D 2 2 2 2 8
6. Vidas Frido, EST 1 3 1 1 6
7. Mikolaj Duchinski, PL 0 2 1 2 5
8. William Cairns, GB 2 1 0 1 4
9. Niek Meijerink, NL 1 E 2 1 4
10. Oliver Schmid, CZ 0 2 0 0 2
11. Štěpán Ševčík, CZ 1 0 1 0 2
12. Freyja Redlich, D 0 L 0 E 0
Štěpán Ševčík (modrá) v souboji s Mario Häuselem (bílá)
finálová skupina: SF1 SF2 FIN B FIN A
1. Adam Bednář, CZ 1. 1.
2. Maksymilian Pawelczak, PL 2. 2.
3. Vojtěch Šachl, CZ 1. 3.
4. Matěj Frýza, CZ 2. 4.
5. Max Perry, GB X 1.
6. Antoni Kawczynski, PL 3. 2.
7. Ben Trigger, GB 3. 3.
8. Ace Pijper, GB 4. E
Ace Pijper (červená) se snaží vyhnout Lesteru Matthijssenovi (bílá)

Foto: Karel Herman a Mirek Horáček

Čestné kolo Adama Bednáře

Poláci mají titul mistrů Evropy

Lodž – 29. srpna
Reprezentanti Polska se s přehledem stali evropskými šampióny v soutěži juniorských družstev. Na druhou příčku dostal Dány Mads Hansen svým triumfem na Lotyšem Olegem Michajlovsem v rozjezdu. Češi skončili pátí, Slováci šestí.

1. Polsko   27
Norbert Krakowiak 1 2 3 2 8
Dominik Kubera 3 2 3 1 9
Jakub Miskowiak 3 2 3 2 10
Mateusz Cierniak   DNR
     
2. Dánsko   21
Mads Hansen 3 2 3 3 11+3
Jonas Seifert-Salk 2 3 0 1 6
Marcus Birkemose 1 2 1 0 4
Matias Nielsen   DNR
     
3. Lotyšsko   21
Ričards Ansviesulis – 1 2 1 4
Francis Gusts 1 ex 2 3 6
Ernest Matjušonoks 0 – – – 0
Oleg Michajlovs 2 3 3 3 11+2
     
4. Švédsko   20
Alexander Woentin 3 3 1 2 9
Philip Hellström-Bängs 2 1 3 T 6
Anton Karlsson 0 3 0 2 5
Jonatan Grahn 0 0
     
5. Česká republika   17
Jan Kvěch 2 3 1 2 8
Daniel Klíma 0 E 3 0 3
Petr Chlupáč 0 2 1 3 6
Jan Macek   DNR
     
6. Slovensko   11
Jakub Valkovič 1 3 1 1 6
Ján Mihálik 0 0 0 0
David Pacalaj 2 2 1 T 5
Rastislav Ciferský 0 F 0
     
7. Youth Europe   8
Denis Fazekas, H 0 1 0 0 1
Drew Kemp, GB 1 2 1 2 6
Mika Meijer, NL 0 1 F 0 1

Artjom Laguta ovládl Wroclaw

Wroclaw – 28. srpna
Artjom Laguta potvrdil svou skvělou formu, kterou v sestavě Grudziadze prokazuje již od začátku letošní polské extraligy. Vyhrál úvodní mítink Speedway Grand Prix ve Wroclawi. Při svých sedmi výjezdech na ovál ztratil jediný bod v rozjížďce s číslem devatenáct s Maciejem Janowskim. Ten byl nakonec ve finále druhé a na pódium přišel ještě Fredrik Lindgren. Martin Vaculík odstartoval seriál osmým místem.

Maciej Janowski, Artjom Laguta a Fredrik Lindgren stojí na pódiu

„Je to neuvěřitelný pocit,“ komentoval Artjom Laguta své první vítězství ve velké ceně na tiskové konferenci přes ústa manažera Rafala Lewickeho. „Čekal jsem dlouho, nemohu tomu uvěřit. Moje forma je dobrá od té doby, co začala polská liga. Motorka je velmi, velmi rychlá a kluci v dílně odvádějí fantastickou práci a můj tuner Ryszard Kowalski mi pomáhá skvělými motory. Máme také možnost používat pneumatiky Anlas. Testovali jsme je během několika závodů a získali jsme o nich dost zkušeností. Jsou trošku jiné, nezaručují ovšem úspěch samy o sobě, ale pomáhají k úspěchu, jestliže nastavíte správně motorku. A to je to, co se stalo dneska.“

1. Artjom Laguta, RUS 3 3 3 3 2 3 3 20
2. Maciej Janowski, PL 3 2 1 3 3 3 2 17
3. Freddrik Lindgren, S 1 1 3 2 ex 2 1 10
4. Tai Woffinden, GB 2 3 2 2 1 2 0 12
5. Leon Madsen, DK 3 3 2 1 3 1 13
6. Emil Sajfutdinov, RUS 3 2 3 3 0 0 11
7. Bartosz Zmarzlik, PL 2 3 0 2 3 1 11
8. Martin Vaculík, SK 2 2 3 3 1 0 11
9. Matej Žagar, SLO 2 0 1 1 2 6
10. Gleb Čugunov, RUS T 2 1 2 1 6
11. Jason Doyle, AUS 0 1 1 0 3 5
12. Patryk Dudek, PL 1 0 2 0 2 5
13. Mikkel Michelsen, DK 1 1 0 1 2 5
14. Niels Kristian Iversen, DK 0 0 2 0 1 3
15. Max Fricke, AUS 0 1 0 1 0 2
16. Antonio Lindbäck, S 1 0 0 0 0 1
17. Michal Curzytek, PL (res) T 0
18. Przemyslaw Liszka, PL (res) 0 0

Průběžné pořadí seriálu:

1. Artjom Laguta 20, 2. Maciej Janowski 18, 3. Fredrik Lindgren 16, 4. Tai Woffinden 14, 5. Leon Madsen 12, 6. Bartosz Zmarzlik 11, 7. Emil Sajfutdinov 10, 8. Martin Vaculík 9, 9. Matej Žagar 8, 10. Gleb Čugunov 7, 11. Jason Doyle 6, 12. Patryk Dudek 5, 13. Mikkel Michelsen 4, 14. Niels-Kristian Iversen 3, 15. Max Fricke 2, 16. Antonio Lindbäck 1.

Foto: tiskový servis IMG