Oba rivalové myslí svůj boj o přímý postup do finále play-off vážně

Pardubice – 30. června
Po dvou prohrách už Pražané mohou na přímý postup do finále play-off české extraligy zapomenout. Naproti k benefitu úspory za dvě semifinálová klání jsou blízko prozatím neporažené Pardubice. Cestu by jim mohl zkřížit Slaný, který do Svítkova zajíždí ve středu večer. Sestavy byly oficiálně zveřejněny již dnes krátce po čtvrt na dvanáct a vyplývá z nich, že oba celky berou duel nesmírně vážně. Lubomír Vozár letos vůbec poprvé použije své dva nejsilnější cizince, protože Václav Milík bude závodit v Poole. A Milan Mach vedle Jakuba Jamroga, který prošel skvělým debutem minulý týden ve Slaném, povolává Sebastiana Ulamka.

Oficiálně nahlášené sestavy:

ZP Pardubice: 1 Patryk Dudek (PL), 2 Aleš Dryml, 3 Tomáš Suchánek, 4 Hynek Štichauer, 5 Matej Žagar (SLO), 6 Jaroslav Petrák, 7 Josef Novák
 
AK Cereas Slaný: 8 Jakub Jamrog (PL), 9 Martin Málek, 10 Eduard Krčmář, 11 Piotr Dziatkowiak (PL – ACCR), 12 Sebastian Ulamek (PL), 13 Roman Čejka, 14 Jan Holub

Foto: Pavel Fišer (digitální aparát Canon EOS D Mark IV)

Češi v akci 107

Uplynulý víkend byl nabitý událostmi a to nejen v soutěžích, které magazín speedwayA-Z sleduje systematicky. Mnohé se odehrálo i v zahraničních soutěžích a to i za účasti českých a slovenského závodníka, o čemž vás přesvědčí další díl tradičního pondělního kompilačního seriálu.

Úterý tradičně patří švédské Elitserien. Vargarna doma v Norköpingu předčila Motalu 48:42. Excelentní výkon podal opět Martin Vaculík. Na ovál vyjel pětkrát, přičemž o body jej připravili pouze Greg Hancock a Darcy Ward v rozjížďce s číslem deset.

Po první lize v Praze se Hynek Štichauer a Tomáš Suchánek vydali na pouák do Krška, který však byl nakonec vinou počasí zrušen.

V britské Elite League ve středu Poole hostil Birmingham a rozdrtil jej 60:30. Václav Milík s dvanácti body a jedním bonusem byl oceněn jako nejlepší závodník večera. Hořkost porážky poznal až v patnácté jízdě. Vyhrál ji jeho kolega Maciej Janowski, avšak před Pardubičanem byli v cíli ještě Ben Barker a Daniel King.

V Premier League si ve stejný den podobně počínal Aleš Dryml. Jeho Peterborough zvítězil nad Sheffieldem 54:38 a pardubický závodník měl osm bodů s jedním bonusem. Naprázdno vyšel jen v deváté jízdě, kdy neviděl cíl.

Při kolizi s mantinelem si naneštěstí poranil záda, takže se na výjezdech Panterů do Redcaru ve čtvrtek, Edinburgu v pátek a v Berwicku v sobotu podílel jako rider replacement. Podobný osud sdílel i Matěj Kůs. Minulou sobotu v Berwicku zkolaboval, nicméně původně zveřejněné bolesti zubu moudrosti jako příčinu odmítl. Ve Slaném jej ve středu trápila viróza, která jej nakonec přinutila nezávodit.

Berwick v sobotu v Sheffieldu postoupil ze čtvrtfinále KO Cupu bez něho, ovšem jeho ligový zápas v Somersetu v pátek byl zrušen. V sobotu Berwick podlehl doma Peterborough 35:52, avšak bez obou Čechů v sestavách klubů.

Zato Zdeněk Simota měl napilno. V pátek jeho Plymouth doma vyhrál nad Redcarem 50:41 a Jihočech mu dodal devět bodů s jedním bonusem. Stejnou sumu dobyl i včera, kdy Plymouth prohrál v Glasgow velice těsně 46:44.

„Ahoj Rusko, nemůžu se dočkat závodění tady,“ hlásil ve čtvrtek ráno Martin Vaculík z Togliatti prostřednictvím svého facebooku. Jeho debut v ruské lize dopadl na výbornou. Megalada Togliatti triumfovala nad Vostokem Vladivostok 49:39, k čemuž jí slovenský borec pomáhal čtrnácti body s jedním bonusem.

Václav Milík se měl opět představit v barvách Rybniku, avšak jeho domácí duel proti Daugavpilsu byl již v sobotu odvolán kvůli špatným povětrnostním prognózám. Po Herxheimu se Rawicz musel na svém výjezdu do Krosna obejít bez Eduarda Krčmáře. Druhé prohry za celý týden se dočkal Martin Vaculík, když jej v rozjížďce s číslem pět extraligového klání Czestochowa vs. Tarnow porazili Peter Kildemand a Miroslaw Jablonski. S vítězstvím Krzyzstofa Buczkowskeho však dosáhli jen remízy. Slovákova skalpu se dočkal ještě Michael Jepsen Jensen v patnácté jízdě. Domácí však podlehli 40:50 hostům, jimž Martin Vaculík vybojoval jedenáct bodů.

Radostně se vracel domů Martin Málek ze včerejšího čtvrtého ročníku Memoriálu Adi Funka v Murecku. Po čtrnácti bodech zvítězil ve finálové jízdě, kde za sebou nechal Matice Voldriha, Jozsefa Tabaku a Norberta Magosiho. Hynek Štichauer skončil pátý, když do finále nepostoupil z poslední šance.



Foto: Vaculík Racing Team a Veronika Málková

Kryštof Rybář opět neprohrál jedinou rozjížďku

Divišov – 29. června
Za ideálního plochodrážního počasí odstartoval dnes ráno  v deset hodin další závod ze seriálu Speedway Mini Cupu tentokrát v Divišově. Na malém oválu se představilo celkem osm jezdců, kteří odjeli férový závod bez pádů. Ani tentokrát nenašel domácí jezdec Kryštof Rybář přemožitele a připsal si plných osmnáct bodů. Druhý ve finále A byl Filip Šifalda z Chabařovic následován Danem Šilhánem, kterému se v Divišově tradičně daří.

Na stupních vítězů byly pak kromě mini pohárů rozdány i vysoké peněžní prémie. Celé dva milióny korun rozdělil mezi tři borce na stupních vítězů hlavní sponzor závodu pan Kovařík. Věříme, že to není naposledy, kdy sáhl tak hluboko do své sponzorské kapsy.

V roli startmaršála se představil Pavol Pučko, který si přijel spolu se svým otcem zatrénovat do Divišova. Pavol Pučko junior proháněl po závodě svůj flat trackový motocykl kategorie FT1, zatímco jeho otec poprvé otestoval stroj kategorie Classic.

 Celé závodní dopoledne bylo velmi podařené a neslo se v přátelském a pohodovém duchu. Tímto děkuji závodníkům, rodičům a všem ostatním kteří přispěli k bezproblémovému chodu tohoto sportovního podniku. 

    C B A TOT
1. Kryštof Rybář, Divišov 3 3 3 3     6 18
2. Filip Šifalda, Chabařovice 3 3 3 3     4 16
3. Daniel Šilhán, Liberec 3 2 2 3     2 12
4. Milan Dobiáš, Chabařovice 2 2 2 2   3   11
5. František Klier, Mšeno F 3 3 1   2   9
6. Pavel Kuchař, Praha 2 1 2 2   1   8
7. Sindy Weber, D 1 2 1 2 3     9
8. Adam Bím, Divišov 2 1 1 1 2     7

Průběžné pořadí seriálu:

  CHA PHA PHA CHA PHA DIV TOT
  29.3. 3.4. 15.5. 24.5. 5.6. 29.6.  
1. Kryštof Rybář, Divišov 18 18 18 14 15 18 101
2. Filip Šifalda, Chabařovice 14 14 15 17 15 16 91
3. Milan Dobiáš, Chabařovice 13 10 11 16 11 11 72
4. Daniel Šilhán, Liberec 7 9 9 10 9 12 56
5. František Klier, Mšeno 6 8 9 7 9 9 48
6. Petr Chlupáč, Praha 10 11 10 8 6 NS 45
7. Adam Fencl, Chabařovice 11 12 NS 13 NS NS 36
8. Adam Bím, Divišov 8 5 8 7 NS 7 35
9. Pavel Kuchař, Praha NS NS 7 8 8 8 31
10. Lukáš Ševčík, Praha 0 6 5 NS 9 NS 20
11. Sindy Weber, D NS NS NS 9 NS 9 18
12. Max Troidl, D NS NS NS 9 NS NS 9
13. Lukáš Vinter, Praha NS NS NS NS 5 NS 5

Foto: Jan Trojánek

Niels Kristian Iversen nelitoval hazardu s nastavením svého motocyklu před finálovou jízdou

Kodaň – 28. června
Dvojnásobný dánský šampión Niels Kristian nešetří odhodláním zůstat na pódiu světového šampionátu i poté, co včera vyhrál v Kodani SGP Dánska. Aktuální muž číslo tři průběžného pořadí se cílem finálové rozjížďky prohnal před Tryoem Batchelorem, jemuž zabránil nejen v panenském vítězství ve velké ceně, ale rovněž v zisku jednadvacetibodového maxima. Na stupních vítězů oběma dělal společnost Greg Hancock, jenž o bod předstihl dosavadního leadera průběžné klasifikace Taie Woffindena.

Niels Kristian Iversen je prvním dánským plochodrážníkem, který na kodaňském stadiónu PARKEN od roku 2006, kdy vyhrál Hans N. Andersen. Cenu si převzal od dánského korunního prince Frederika, aby posléze v sprškách šampaňského snil o medaili v závěrečné klasifikaci letošní Speedway Grand Prix.

„Mým cílem je medaile, ale je před námi ještě dlouhá cesta,“ řekl. „Teď jsem na třetí pozici, ale jsme teprve v polovině seriálu. Mnoho bodů může utéct a mnoho věcí se ještě může stát.“

Dánovu radost umocňoval rovněž fakt, že se na stadiónu PARKEN jela plochá dráha zřejmě naposledy. „Je to téměř nereálný pocit,“ svěřoval se. „Ve finále jsem trošku zariskoval s nastavením motocyklu, abych ho zkusil zrychlit. Ze semifinále jsem věděl, že nemám rychlost, abych mohl vyhrát. Pomohlo to, nebylo to perfektní, ale dokázal jsem se v první zatáčce protlačit do čela.“

Troy Batchelor s patnácti body vyhrál základní část, aby svou vítěznou šňůru prodloužil i v semifinále. Sedm vítězných jízd v jedné velké ceně zaznamenal prozatím Tomasz Gollob v září roku 2010 ve Vojensu. Přestože mu stejný primát unikl, dvacet bodů se mu náramně hodilo. Nyní je totiž v tabulce jedenáctý, avšak k osmému Jaroslawu Hampelovi mu chybí osm bodů.

„Už jsem opravdu takový výsledek potřeboval,“ nezastíral na tiskové konferenci. „Dalo mi to vzpruhu, abych se sebral a dostal se do osmičky. Dnes jsem měl jeden z těch dnů, kdy jde všechno snadno. Prostě jsem šel a závodil. Až je to divné, cítil jsem se jakoby zpomalený. Věděl jsem, kam ostatní jedou, zavřel jsem je a předjel. A teď se cítím jako Tai Woffinden!“

Greg Hancock, i když se přehoupl do čela šampionátu, se nenechal tolik unést. „Sezóna je dlouhá,“ filozofoval. „Na čem mi záleží nejvíc je, abych byl šampión a byl ve vedení až do konce. A k němu je ještě dlouhá cesta, uvidíme, co se stane.“

1. Niels Kristian Iversen, DK 16
2. Troy Batchelor, AUS 20
3. Greg Hancock, USA 11
4. Peter Kildemand, DK 15
5. Jaroslaw Hampel, PL 10
6. Tai Woffinden, GB 9
7. Darcy Ward, AUS 9
8. Michael Jepsen Jensen, DK 8
9. Matej Žagar, SLO 7
10. Krzysztof Kasprzak, PL 7
11. Andreas Jonsson, S 6
12. Nicki Pedersen, DK 5
13. Martin Smolinski, D 5
14. Fredrik Lindgren, S 4
15. Kenneth Bjerre, DK 3
16. Chris Harris, GB 3
17. Mikkel Michelsen, DK 0
18. Mikkel B. Jensen, DK DNR

Průběžné pořadí šampionátu:
1. Greg Hancock 73, 2. Tai Woffinden 72, 3. Niels-Kristian Iversen 62, 4. Nicki Pedersen 60, 5. Matej Zagar 60, 6. Darcy Ward 60, 7. Chris Holder 55, 8. Jaroslaw Hampel 54, 9. Krzysztof Kasprzak 49, 10. Fredrik Lindgren 47, 11. Troy Batchelor 46, 12. Martin Smolinski 45, 13. Andreas Jonsson 41, 14. Kenneth Bjerre 35, 15. Chris Harris 20, 16. Peter Kildemand 15, 17. Michael Jepsen Jensen 8, 18. Peter Ljung 7, 19. Adrian Miedzinski 5, 20. Joonas Kylmakorpi 5, 21. Kauko Nieminen 4, 22. Jason Bunyan 2, 23. Václav Milik 2.

Foto: Kiril Ianatchkov

Stříbrná medaile se Josefu Francovi rozplynula v blikání červených světel

St. Macaire – 28. června
Finále evropského šampionátu na travnaté dráze se ve St. Macaire protáhlo daleko přes půlnoc. Josef Franc jezdil ve finále A druhý s náskokem celé rovinky a od titulu vicemistra jej dělil jen onen pověstný kousíček. Jenže v posledním okruhu upadl Dirk Fabriek a zbývající pětice musela ke startovacímu zařízení najet ještě jednou. Pražský závodník se při repete dlouho pohyboval na třetím místě. Avšak v posledním kole jej předjel Enrico Janoschka, který se postavil na nejnižší stupínek pódia k Davidu Howemu a mistrovi Jannicku de Jongovi.

„Vše se zdržovalo,“ vysvětloval pozdní konec Zdeněk Schneiderwind. „Byly tady ošklivý pády Oldenzeila a pak sajdy. Po pauze Pepe předvedl suprový výkon, medaili by si určitě zasloužil, velká škoda…“

1. Jannick de Jong, NL
2. David Howe, GB
3. Enrico Janoschka, D
4. Josef Franc, CZ
5. Matthieu Tresarrieu, F
6. Dirk Fabriek, NL
7. Aki Pekka Mustonen, FIN
8. Andy Appleton, GB
9. Mark Stiekema, NL
10. Stephan Katt, D
11. Harland Cook, GB
12. Rob Finlow, GB
13. Theo di Palma, F
14. Paul Cooper, GB
15. Richard di Biasi, F
16. Henry van der Steen, NL
17. Jörg Tebbe, NL
18. Richard Speiser, D
19. Randy Oldenziel, NL

Loterie evropského poháru srazila české kolibříky na nižší příčky

AKTUALIZOVÁNO – FOTO

Plzeň – 28. června
Průnik množin požadavků lékařských komisí a dlouhodrážních pravidel vytvořil z rozpisu evropského poháru stopětadvacítek loterii, kde výkony na dráze mohou být zastíněni šastnější rukou při losování. Při třech rozjížďkách v základním rozpise totiž nestačí na postup do finále A ani dvě suverénně vyhrané jízdy. V Plzni dnes něco podobného postihlo i dva favority. Mike Jacopetti se do rozjížďky s číslem jedna kvůli přetrženému řetězu ani nerozjel a vítězná série Adama Fencla skončila pádem v jedenácté jízdě. Největší sportovní tragikomedii přinesla jedenáctibodová rovnost pěti startujících, z nichž do áčka mohli nastoupit jen tři. V případě Marcela Studzinskeho a Mike Meijera rozhodlo jejich vítězství, ovšem Roman Mády, Kryštof Rybář a Marcin Koscielski o jediné postupové místečko losovali. Oba čeští borci měli smůlu. Po finále B, kde Adam Fencl demonstroval, co by mohlo být nebýt jeho pádu, skončil Roman Mády desátý a Kryštof Rybář dvanáctý. Naproti tomu štěstí při losování dostalo Marcina Koscielskeho k bronzové medaili. Finále A se totiž muselo opakovat, když Kyle Bickley přišel o post vicemistra díky pádu v předposledním oblouku. Za ním jedoucí Mike Meijer a Marcel Studzinski se mu již nestačili vyhnout. Při repete zopakoval Jarno de Vries své velké sólo a vystřídal na trůně Patrika Mikela. A za ním projeli pod šachovnicovou vlajkou Marcel Studzinski a Marcin Koscielski.

Žádná bouda na paní Šifaldovou
Ve čtyřiadvacetičlenném jezdeckém poli měla nakonec česká plochá dráha hned čtyřnásobné zastoupení. Protože se nepodařilo zajistit finanční krytí pro zapůjčení motocyklu Shupa pro Josefa Nováka, coby náhradník byl nominován Filip Šifalda. Avšak Němec Ole Fethke nedorazil a mladý Chabařovičan se sunul na jeho místo, i když si vestu s pětadvacítkou ponechal.

„Chtěl jsem, aby to jel až příští rok, až mu bude třináct,“ komentoval vstup svého syna do evropské trofeje Ladislav Šifalda. „Ale za současnýho stavu plochý dráhy, měl bejt‘ první náhradník. Proč ne? Nakonec jede a manželka si myslí, že jsme na ní ušili boudu. Na velký dráze pojede potřetí, má pokyn odstartovat a moc nebláznit.“

Zato zbývající česká trojka mohla směle pomýšlet na mety nejvyšší. Pádný důkaz o tom podal Adam Fencl hned v rozjížďce s číslem jedna. Jeho velkému konkurentovi Mike Jacopettimu na startu prasknul řetěz. Ledař Charly Ebner, přítel jeho maminky, už tušil, že mají velký problém.

Adam Fencl však suverénně mířil k triumfu. Za sebou měl Romana Mádyho, který se přímo naostro sžíval s továrním čtyřventilem Shupa v dlouhodrážním rámu. Přesto hlídal Jarno de Vriese až na začátek třetího okruhu, kdy jej Holanďan podjel v první zatáčce.

Rozjížďka s číslem dvě zažila velké sólo Mike Meijera. Kryštof Rybář byl druhý, avšak na jeho čtyři body si brousil zuby Marcin Turowski. Současný dominátor českých malých oválů si však s ním věděl rady. Odvrátil všechny Polákovy nájezdy včetně toho nejhrozivějšího v předposledním oblouku. Odvážný Marcin Turowski nakonec v závěrečných metrech klesl za Stevena Labouyrie.

Kvůli pádu Williama Kruita v nájezdu do druhé zatáčky dostál Kyle Bickley své pověsti až při repete druhé jízdy. V její první zatáčce objel Maxe Troidla. Mezi pětibodové se v první sérii zařadil i Marcel Studzinski. Filip Šifalda plně respektoval pokyny svého otce, zpočátku dokonce ohrožoval druhého Marcina Koscielskeho, ale metu protínal jako pátý.

Za chybu se platí až moc krutě
Pokud máte na postup do finále A pouhopouhé tři jízdy, jakákoliv chybička vás může stát zlato nejen do slova, ale i do písmene. Když skončila druhá série, mítink měl jediného vládce. Adam Fencl se suverénně dostal do čela. A řešení příkladu, že dvakrát pět je deset, zvládl ve škole již dávno.

Kryštof Rybář jel zpočátku hned za ním, ale Marcin Koscielski se dral dopředu. Když se v první zatáčce druhého kola dostal před divišovského borce, toužil po skalpu vedoucího Adama Fencla. Nezbylo mu ovšem, než si nechat zajít chu. Kryštof Rybář posléze přestál veškeré útoky Christiana Wagemanse, aby však rovnou ze svého boxu pospíchal za techniky Shupy s prasklým kolenem výfuku. Zkušení odborníci mu jej zvládli vyměnit během přestávky.

Nejbližšími sousedy Adama Fencla v průběžné klasifikaci se stali Jarno de Vries a Kyle Bickley. Holanďan vodil všechny své soupeře v rozjížďce s číslem sedm již v nájezdu do první zatáčky. Angličana připravil o punc neporazitelnosti Mike Jacopetti v páté jízdě, v níž se pro pět bodů natáhl z třetího místa.

Mike Jacopetti, který svého času zrál i v českých stopětadvacítkářských závodech, s přehledem vyhrál i devátou jízdu. Jenže s deseti body u svého jména se musel smiřovat, že ve finále A bude chybět. Jeho startovní rošt se však musel obejít i bez dalšího velkého favorita.

Adam Fencl perfektně odstartoval do rozjížďky s číslem jedenáct. Igor Kopec-Sobczynski v první zatáčce objel druhého Kryštofa Rybáře a po protilehlé rovince se hnal po vedoucím Chabařovičanovi. Ten však ve výjezdu z druhé zatáčky upadl.

„Chytla mě díra,“ nechal se slyšet. Z repete, v němž Igor Kopec-Sobczynski připravil Kryštofa Rybáře o vedení, již v úvodních metrech, byl vyloučen. I když dvakrát suverénně vyhrál, a nebýt zaváhání, triumfoval by i potřetí, deset bodů na finále A nestačilo.

Loterie místo závodění
České medailové naděje se tím pádem opřely o Kryštofa Rybáře a Romana Mádyho. Divišovský borec v nešastné jedenácté jízdě ve výjezdu z druhé zatáčky podlehl spodem útočícímu Marvinu Wiegertovi. Jenže Němcovi, jenž měl ve startovním poli ještě mladší sestřičku, se v posledním okruhu zastavil motocykl.

Roman Mády se po zmiňovaném třetím místě z rozjížďky s číslem jedna průběžně lepšil. V šesté jízdě mu ujel pouze Igor Kopec-Sobczynski, v desáté dokonce dlouho vedl. Jenže v předposlední jízdě se nechal vynést příliš daleko. Za ním jedoucí Kyle Bickley jeho prohřešek vmžiku ztrestal jako bdělý městský policista. „Prostě mě to tam nakoplo,“ říkal plzeňský závodník v depu.

Oba Češi zakončili základní část s jedenácti body. Jenomže stejnou sumou se mohli pochlubit i Mike Meijer, Marcel Studzinski a Marcin Koscielski. Rozhodující jízda šesti nejlepších však nabízela jen tři volná místa. Rozjezd dlouhodrážní pravidla neakceptují. Marcelu Studzinskemu a Mike Meijerovi pomohly pětky za vítězné rozjížďky.

Zbývající tři si však nemohli nic závidět. Marcin Koscielski sice porazil Kryštofa Rybáře, před nímž byl zase v cíli Roman Mády. Čechy však rozpis dohromady nesvedl. A tak přišlo ke slovu to nejhorší a sice losování. Má-li ovšem přízeň Štěstěny rozhodnout boj o medaile, sport pláče, protože k fair play to má stejně blízko jako Arabové se Židy.

Při losování uspěl polský závodník. Šikovný učedník Filip Šifalda svým nejlepším startem kalil vody finále D, aby nakonec jeho cílem projel jako třetí. Zbytek české reprezentace se sešel v béčku. Adam Fencl dokonale opanoval situaci a stylem start – cíl před Mike Jacopettim ukázal, co by mohlo být, kdyby… Kryštof Rybář byl třetí, zatímco Roman Mády po úvodních obtížích ve výjezdu z druhé zatáčky pronikl na druhé místo.

Finále A bez jediného českého zástupce nabídlo oku domácího fanouška přece jen smutný pohled. Po vylétnutí pásky vystřelil dopředu Kyle Bickley. Jarno de Vries však letěl jako dělová střela. Na konci úvodního okruhu předčil Mike Meijera, aby v první zatáčce druhého dostal i vedoucího Angličana.

Zdálo se být rozhodnuto. Závodníci projeli do posledního kola, když na výjezdu upadl Kyle Bickley. Mike Meijer a Marcel Studzinski kvůli němu upadli také. Při repete bez anglického viníka a Holanďana, jehož kvůli bolestem v noze nosili po depu na zádech, sehrál Jarno de Vries ještě suverénnější roli. Marcel Studzinski si pojistil stříbro, zatímco Marcin Koscielski na konci prvního kola za sebe odsunul Igora Kopec-Sobczynskeho. Inu, Fortuna dokáže být někdy štědrá.

Hlasy z depa
„Chytla mě díra,“ nebylo Adamu Fenclovi vůbec do řeči. „Nevím… Je to smůla.“

„Pech,“ hodnotil závod Roman Mády. „Kdybych neudělal chyby v první a poslední jízdě a měl jeden bod navíc, byl bych v áčku. Ve finále se mi to na startu zahltilo. Tovární čtyřventil byl lepší než náš motor. Na startech byl dobrej‘, ale musel jsem si na to zvyknout, jel jsem na tom poprvý.“

„Ve finále mi to nejelo,“ vyprávěl Kryštof Rybář. „Prej‘ tam byly trysky na studenější počasí. Z výjezdu mi motor umíral. Je to škoda prohrát los, ale na druhou stranu je to spravedlivější. Ten Koscielski mě porazil. Škoda je toho jednoho bodu…“

    TOT D C B A

1. Jarno de Vries, NL 4 5 5 14       1.
2. Marcel Studzinski, PL 5 3 3 11       2.
3. Marcin Koscielski, PL 4 4 3 11       3.
4. Igor Kopec-Sobczynski, PL 3 5 5 13       4.
5. Mike Meijer, NL 5 2 4 11       F/R
6. Kyle Bickley, GB 5 4 5 14       X
7. Adam Fencl, CZ 5 5 X 10     1.  
8. Mike Jacopetti, D E 5 5 10     2.  
9. Marcin Turowski, PL 2 3 4 9     3.  
10. Roman Mády, CZ 3 4 4 11     4.  
11. Tim Wunderer, D 4 2 1 7     5.  
12. Kryštof Rybář, CZ 4 3 4 11     6.  
13. William Kruit, NL X 4 2 6   1.    
14. Kevin Lück, D 1 2 1 4   2.    
15. Jeffrey Sijbesma, NL 3 0 3 6   3.    
16. Finn Loheider, D 2 1 2 5   4.    
17. Christian Wagemans, NL 2 2 3 7   5.    
18. Celine Liebmann, D 1 1 2 4   6.    
19. Marvin Wiegert, D E 3 E 3 1.      
20. Steven Goret, F 0 1 2 3 2.      
21. Filip Šifalda, CZ 1 0 0 1 3.      
22. Max Troidl, D 2 0 1 3 4.      
23. Chayenne Wiegert, D 0 1 E 1 5.      
24. Steven Labouyrie, F 3 F – 3      

Poznámka: o účasti ve finále mezi Romanem Mádym, Kryštofem Rybářem a Marcinem Koscielskim rozhodl los

Foto: Pavel Fišer (digitální aparát Canon EOS D Mark IV)