Na titul českého šampióna aspirují dva novici a trojnásobný mistr

Praha – 3. října
S postupujícím podzimem nezbývá na české plochodrážní scéně hodně otázek k vyřešení. Neznáme jen juniorského mistra, vítěze přeboru jednotlivců/družstev a také šampióna z mistrovství jednotlivců. Poslední tajenka však dojde svého rozluštění dnes večer. V Praze se koná druhý a rozhodující podnik šampionátu, jehož první ročník v devětačtyřicátém o pět let předběhl všechna ostatní oficiální mistrovství na scéně domácího motoristického sportu.

První podnik v Pardubicích se počátkem července stal kořistí Matěje Kůse. Forma pražského juniora ve druhé polovině sezóny stoupala a triumf ve Svítkově byl jednou ze zastávek na jeho cestě vzhůru. O jediný bod celého večera ho připravil pouze Aleš Dryml. Staršího z bratrské dvojice ovšem v bodovém rozletu přibrzdila prázdná zadní pneumatika.

A tak se nejbližším sousedem Matěje Kůse v průběžné klasifikaci stal Hynek Štichauer. Majitel motocyklů s nezaměnitelným zeleno-černým designem pojal plán vylepšit si svůj životní výsledek v šampionátu. Tím je šesté místo z Březolup ze září 2006.

Avšak pár dnů po pardubickém mítinku si Hynek Štichauer polámal ruku při utkání britské Premier League. Svůj podzimní comeback si načasoval s ohledem na Zlatou přilbu i mistrovství republiky. Dnes v Pardubicích příjemně překvapil triumfem ve vylučovací skupině. Nepřehlédnutelný se stal rovněž ve čtvrtfinále, kdy mu však klíčové body utekly společně se vzduchem z jeho zadní pneumatiky.

„Spíš bych potřeboval jiný paže,“ reagoval na připomínku magazínu speedwayA-Z ohledně gumového pechu. „Je znát, že jsem na tom dva měsíce neseděl. Motorka jela pěkně, ale já po dvou kolech vadnul. Aspoň jsem rád, že můžu odpočívat na zejtra.“

Třetí v průběžné klasifikaci je Adrian Rymel, jenž se však na Britských ostrovech zotavuje ze svého těžkého zranění. Na titul si ovšem může dělat smělé ambice i Lukáš Dryml. Ten je při absenci Adriana Rymela jediným finalistou, který si už pocity mistra republiky vychutnal. Stalo se tak v letech 2005, 2008 a 2009.

Tři body odstupu na Matěje Kůse nejsou zrovna malou ztrátou, nicméně loni ve Svitavách dokázal stejný handicap vymazat během čtyř sérií a nakonec porazit Josefa France v rozjezdu o zlato. Aby toho však nebylo málo, prošel Lukáš Dryml při sobotní ouvertuře Zlaté přilby hrozivou kolizí s Tomášem Jůzou. Po ranním probuzení dokonce zvažoval, že do dalšího průběhu domácího závodu vůbec nenastoupí.

Nakonec mu však lví srdce nedovolilo vzdát se bez boje. Ačkoliv vedle obvyklé pomoci mechaniků potřeboval i asistenci lékaře při chlazení bolavého ramene, moc nechybělo, aby se dostal mezi nejlepších dvanáct. Kdyby na cílové metě rozjížďky s číslem třiadvacet nepodlehl Grzegorzi Walaskovi, byl v semifinále.

Po závodech stále nedokázal říct, jestli se zítra v Praze objeví nebo ne. „Mám plán B,“ připouštěl v reakci na tři body od leadera Matěje Kůse a vzpomínku na loňské Svitavy. „Jestli pojedu, půjdu do toho na sto procent.“


Foto: Martin Búri

Nicki Pedersen zamířil k vítězství přímočaře nejkratší cestou

AKTUALIZOVÁNO – FOTO

Pardubice – 3. října
K vítězství při Zlaté přilbě stačí pět rozjížděk. Dnes odpoledne o tom podal pádný důkaz Nicki Pedersen. Dánský závodník přitom neznal jiný výsledek než vítězství. Po dvou triumfech ve čtvrtfinále zopakoval stejný výkon rovněž v semifinále. Ve finále sice předvedl nejlepší start Greg Hancock. Nicki Pedersen však prodloužil nájezd do druhé zatáčky a hned byl před Američanem. Jejich souboje využil Fredrik Lindgren, aby převzal vedení. I s ním se však Nicki Pedersen v dalším kole vypořádal, aby se stal pátým dánským závodníkem v seznamu vítězů nejstaršího plochodrážního závodu na světě. Před tiskovou konferencí si překrásnou trofej sundal z hlavy a uznale ji okomentoval anglickým slůvkem beauty. Nejlepším Čechem se stal Aleš Dryml, s velkým náskokem triumfující v malém finále. Jeho bratr Lukáš, pořádně potlučený po sobotním pádu, mezi nejlepších dvanáct neproniknul jen díky horšímu umístění ve třetí nezapočítávané semifinálové jízdě.

Z každé skupiny jeden
Lukáš Dryml neměl na v noci na dnešek zrovna klidné spaní. Následky kolize s Tomášem Jůzou byly bolestivé. Pardubický matador si dokonce pohrával s myšlenkou nenastoupit. „Ale ráno jsem se vzbudil a řek‘ si, že jsem nikdy nic nevzdal,“ svěřoval se, když se nakonec objevil ve svítkovských boxech. Zato pro Tomáše Jůzu skončila první Zlatá přilba jeho kariéry už v sobotu, protože si z pádu odnesl naražená žebra.

Grigorij Laguta vynechal sobotní jízdu, avšak dnes zahájil vítězství stylem start – cíl. Christian Hefenbrock zopakoval včerejší druhou příčku, zatímco Mads Korneliussen po svém dnešním příjezdu rozehrál své vystoupení třetí příčkou. Lukáš Dryml a Martin Málek startovali až od mantinelu a už v úvodním výjezdu byli vzadu.

Poslední jízda první vylučovací skupiny přinesla oběma Čechům rozdílný osud. Martin Málek zůstal po vylétnutí pásky vzadu. Ani při svém třetím startu nedosáhl na body. „To byla ale expresní Přilba,“ komentoval rozčarovaně své rychlé vyřazení. Lukáš Dryml na poslední chvíli uštval Ludviga Lindgrena. Dva body za čtvrté místo mu v kombinaci se sobotním vítězstvím přinesly postup.

Na prvních třech místech se pořadí deváté jízdy vůbec nelišilo od předchozí páté. Grigorij Laguta zopakoval vítězství ve velkém stylu, aby s deseti body hladce pronikl dál. Stejně tak Christian Hefenbrock, potřetí třetí, zatímco účinkování Madse Korneliussena se uzavřelo.

Druhá vylučovací skupina začala v sobotu skvělým výkonem českých závodníků. Hynek Štichauer projížděl pod šachovnicovou vlajkou jako první před Zdeňkem Simotou. Nedělní program začal skvělým startem Jurici Pavlice, jehož však z prvního výjezdu objel Matej Ferjan. Hynek Štichauer udržel třetí příčku před Zdeňkem Simotou, takže oba stále živili čtvrtfinálovou naději.

Hynek Štichauer se na startovním roštu rozjížďky s číslem deset objevil na poslední chvíli. Přivítal ho jásot tribun, který neustával ani posléze. Pardubický závodník totiž ze druhé pozice atakoval Juricu Pavlice. By zůstal druhý, postoupil do čtvrtfinále. Doprovodili ho oba Jihoslované, Jurica Pavlic a Matej Ferjan. Zdeněk Simota tentokrát inkasoval jediný bod, což nestačilo. „Úplně mi shořela spojka,“ svěřil se. Ze závodem se loučil i Jan Holub, který na poslední chvíli nahradil Manuela Hauzingera.

Ještě jeden
Ve třetí vylučovací skupině nakonec chyběl Ben Baker, aby byl nahrazen Frankem Facherem. Jak Filip Šitera, tak Tomáš Suchánek šli spát v nejistotách, protože Kevin Wölbert a Matej Žagar skončili v úvodní sobotní rozjížďce před nimi.

Neděle ovšem byla pro ně ještě zamotanější. Kevin Wölbert triumfoval podruhé stylem start – cíl a stal se vítězem celé skupiny. Darcy Ward visel hned za ním, avšak před oběma Čechy dojeli ještě Frank Facher a Matej Žagar. Rozjížďka s číslem jedenáct tím pádem byla otázkou jejich dalšího bytí či nebytí.

Tomáš Suchánek předvedl jeden ze svých parádních startů, jenže v první zatáčce ho na čele vystřídal venkem jedoucí Darcy Ward. Australan bez potíží postoupil z druhého místa, avšak Pardubičanův bodový zisk vyrovnal Matej Žagar. Slovinec totiž protínal metu jako třetí. A s lepším nezapočítávaným výsledkem si mohl říkat čtvrtfinalista na úkor Tomáše Suchánka. Filip Šitera měl nakonec ještě o bod méně.

Jesper B. Monberg vyhrál úvodní jízdu čtvrté vylučovací skupiny, avšak Josef Franc a Michael Hádek mu byli více než zdatnými soupeři. V nedělní rozjížďce s číslem osm předvedl nejlepší start Matija Duh. Josef Franc se vnějškem první zatáčky dostal před něho, avšak Slovinec ho ve výjezdu sestřelil.

Po hrozivé kolizi se jako první zvednul Slovinec. Bez sanity došel do depa naštěstí i Josef Franc. Společně se svým mechanikem Janem Hlačinou však začali uklízet motocykly a další vybavení. „Jsem pobitej‘ jako pes,“ vysvětlil Josef Franc. „Kašlu na to, za tohle mi to nestojí.“

Při opakovačce se znovu prosadil Jesper B. Monberg, když ovšem musel sebrat vedoucí příčku Michaelu Hádkovi ve výjezdu z druhé zatáčky. Plzeňan rozhodně nevypadal, že bych chtěl hodit flintu do žita. A pod šachovnicovou vlajkou mu k pětibodovému přídělu chyběl opravdu jen malý kousíček.

Dánský exmistr světa juniorů známý z extraligy s pardubickou vestou na startovním roštu nechyběl ani napotřetí, přestože deset bodů stačilo na vítězství úplně luxusně. Všechny překvapil svým skvělým startem Marcin Sekula. V Německu žijící Polák s indiánskými třásněmi na rukávech své kombinézy však už záhy podlehl Michaelu Hádkovi. Nakonec se musel sklánět i před Jesperem B. Monbergem. Po odstoupení Josefa France ale jeho šest bodů stačilo na třetí místo za Michaelem Hádkem a vítězným Jesperem B. Monbergem.

Aleš Dryml do semifinále
První čtvrtfinálová skupina měla ve hře jediného českého závodníka. Václav Milík však ve svém souboji se zvučnými jmény začal dvěma nulami. V rozjížďce s číslem jednadvacet se však nenechal zahanbit a přijel do cíle jako třetí před Grigorijem Lagutou a Juricou Pavlicem. „Příští rok to bude lepší,“ sliboval. „Kdybych měl lepší starty, stíhal bych i letos!“

V první jízdě skupiny se prosadil Greg Hancock, i když na startovním roštu stál až u mantinelu. Jurica Pavlic se ho držel jako klíště, zatímco třetí Grigorij Laguta musel hájit tři body před Kennethem Bjerrem.

Dnešní Zlatá přilba probíhala skutečně v rychlém tempu, takže přestávky na úpravu dráhy byly skutečně hodně krátké. Rovněž v rozjížďce s číslem sedmnáct nepoznal Greg Hancock sobě rovného. Po druhém velkém sólu se stal prvním známým semifinalistou. Tentokrát se s ním svezl Kenneth Bjerre, zatímco Jurica Pavlic posílil své ambice třetím místem. Za vedoucí trojicí odstartoval Václav Milík, avšak během úvodního okruhu klesl na poslední pozici.

Při posledním vystoupení skupiny chyběl Greg Hancock. Matej Žagar před startem rychle přeskočil na druhý motocykl, aby v jeho sedle dojel do cíle jako druhý za Kennethem Bjerre. Z hlediska dalšího vývoje to ovšem nebylo Slovinci pranic platné. Do semifinále šli Kenneth Bjerre a Jurica Pavlic, který Mateje Žagara předčil o bod.

Ve druhém čtvrtfinále byl přímo nasazen Aleš Dryml. Své účinkování rozehrál rozjížďkou s číslem čtrnáct, v níž opouštěl rošt hned za Matejem Ferjanem a vedoucím Christianem Hefenbrockem. Přitom stačil odrážet nejprve Jespera B. Monberga a poté i Hanse N. Andersena. Dána hlídal až do cíle, kterým oba projeli takřka zároveň.

Zato při svém druhém startu prožil Aleš Dryml peklo. Přímo z roštu musel odtlačit motocykl kvůli závadě na jejím elektrickém okruhu. Mechanik Oldřich Řezníček okamžitě přivezl náhradní stroj. Pádil s ním, až mu z hlavy spadla čepice. Avšak marně, v okamžiku Pardubičanovy poruchy už svítilo zelené startovací světlo.

Aleš Dryml mohl jen bezmocně sledovat, jak Matej Ferjan vítězí před Christianem Hefenbrockem a oba si tak otevírají semifinálovou bránu. Sám musel do akce ještě jednou, nebo čáku na postup si dělali ještě Jesper B. Monberg, Chris Holder i Hans N. Andersen.

Aleš Dryml ovšem nebyl ochotný vůbec k žádným kompromisům. V rozjížďce s číslem dvaadvacet záhy předjel Jespera B. Monberga, aby ho pět bodů za vítězství dostalo do semifinále. Jak se záhy ukázalo, žádný další Čech se mezi nejlepších dvanáct nedostal.

Nejtěsnější možné vyřazení
Letošní pardubický plochodrážní víkend svědčil znamenitě německým závodníkům. A nejvíce Kevinu Wölbertovi, s nímž se české publikum poprvé seznámilo při otevírání nového stadiónu v libereckých Pavlovicích. Včera skončil těsně pod stupni při posledním finále juniorského mistrovství světa. Ve své vylučovací skupině nepoznal hořkost porážky a jeho postup mezi čtvrtfinalisty neměl dnes být posledním.

Do rozjížďky s číslem patnáct sice nejlépe odstartoval Andreas Jonsson, avšak už od úvodního výjezdu udával tempo německý borec. Potlučený Lukáš Dryml pronásledoval Andrease Jonssona až na cílovou metu, kde se ukázal jako rychlejší.

O čtyři rozjížďky později však Lukáš Dryml neměl povedený start. Zůstal vzadu a jediným skalpem, který se mu podařilo ukořistit, byl Michael Hádek. Davey Watt posílil své postupové šance vítězství,. Hodně mu bránil Andreas Jonsson. V předposledním kole se v zatáčce u depa dostal po vnitřní straně do vedení, avšak Australan se dokázal vrátit zpátky.

Za dané situace neměl jistotu postupu vůbec nikdo, takže se celá šestice sešla kompletní u pásky třiadvacáté jízdy. Kevin Wölbert po předchozím čtvrtém místě nezaváhal a po jednoznačném sólu zamířil do semifinále jako suverénní vítěz. Lukáš Dryml statečně hájil druhou příčku. Leč Grzegorz Walasek se stával stále více dotěrnějším, až mu čtyři body sebral doslova pár centimetrů před cílovou metou.

Se sedmi body se dostal do další úrovně stejně jako Andreas Jonsson, zatímco Lukáši Drymlovi stejná suma nestačila. Ze závodem se loučil i Michael Hádek, když ve čtvrtfinále nebodoval vůbec. „Začátek byl dobrej‘, konec ne,“ bral své vyřazení stoicky.

V poslední čtvrtfinálové skupině plnili role favoritů Nicki Pedersen a Fredrik Lindgren. V šestnácté jízdě úřadoval Dán, zatímco Švéd si musel mezi Nielsem – Kristianem Iversenem a Hynkem Štichauerem připadat jako ve zdivočelém vosím roji. Pardubičan se jednu chvíli pohyboval i na druhé příčce, nakonec však zaknihoval dva body za čtvrté místo.

Dvacátou jízdu předznamenala výměna povlaků, nebo Darcy Ward a Marcin Sekula měli nesprávnou barvu. Výměnu však stihli včas. Mnohem větší pech měl Hynek Štichauer, jemuž unikl vzduch ze zadní pneumatiky ještě během úvodního kola.

Nicki Pedersen zaznamenal další triumf ve stylu start – cíl. S deseti bodů si mohl dovolit luxus vynechání poslední jízdy, zatímco osmibodový Fredrik Lindgren taktizoval a přijel na dráhu ještě jednou. V rozjížďce s číslem čtyřiadvacet s přehledem vyhrál, když ve druhém kole pronikl před vedoucího Hynka Štichauera. Toho v dalším okruhu překonal i Niels – Kristian Iversen. Ten se stal třetím postupujícím, zatímco Pardubičan byl ze hry. Příliš nelitoval s argumentem, že má alespoň více času na odpočinek před zítřejším vyvrcholením mistrovství republiky jednotlivců.

Cílem je přilba
Magnetem první semifinálové skupiny se stal souboj Nicki Pedersena s Gregem Hancockem. V rozjížďce s číslem dvacet pět se však do čela nejprve prosadil Niels Kristian Iversen, avšak záhy se stal obětí Grega Hancocka. Zezadu se však blížil Nicki Pedersen. Nejprve za svá záda odsunul svého krajana. Američan přišel na řadu v předposledním výjezdu, v němž ho Nicki Pedersen podjel.

Ob jednu rozjížďku ukázal Nicki Pedersen svým soupeřům záda už v prvních metrech. A dravou smečku udržel za svými zády rovněž při průjezdu prvním obloukem. S deseti body na svém kontě mohl poslední vystoupení své skupiny vynechat a přemýšlet o velkém finále. Greg Hancock skončil předposlední, ale druhým místem v devětadvacáté jízdě si nenechal postup vzít. Díky vítězství stylem last minute mezi nejlepších šest pronikl rovněž Christian Hefenbrock, by měl stejný počet bodů jako Niels Kristian Iversen.

Druhá skupina lákala oko českého diváka tím spíše, byl-li mezi jejími účastníky Aleš Dryml. Nejlépe své skóre otevřel Fredrik Lindgren triumfující v šestadvacáté jízdě po velkém souboji a předjíždění s Andreasem Jonssonem. Po pauze se prosadil Andreas Jonsson, zatímco Kevin Wölbert zvýšil hodnostu svých akcií, když ve druhém okruhu sebral druhou příčku Mateji Ferjanovi.

Nakonec se však smál Fredrik Lindgren. Vítězství v rozjížďce s číslem třicet ho do finále poslalo s kulatou sumičkou deseti bodů. Kevin Wölbert jako druhý Němec mezi nejlepší šesticí zdůraznil germánský dnešek, zatímco Andreas Jonsson měl s devíti body jasný postup už po dvou jízdách.

Aleš Dryml se pral v šestadvacáté jízdě o třetí místo, ale nakonec zůstal čtvrtý. Stejné umístění zopakoval i vzápětí, kdy mu třetí příčku sebral Matej Ferjan. Napotřetí protnul metu jako třetí, ale na finálový postup to nestačilo. Před malým finále udělali s mechaniky změnu v nastavení motocyklu. „A motorka hned pelášila,“ svěřil se později.

Malé finále se totiž změnilo ve velké sólo v podání pardubického borce. Dopředu se sice hnal Grzegorz Walasek, avšak Aleš Dryml dosáhl prvního nájezdu dříve. Na konci úvodního okruhu už vedl bratru o deset metrů. Od té chvíle už jen odpočítával kola k šachovnicové vlajce. „Vítěz malýho finále se nikam nezapisuje,“ odmítal v depu první gratulace. „Teď už se budu jenom snažit vyhrát přilbu!“

Po ní však už dlouho toužil i Nicki Pedersen. Později se přiznal, že už v semifinálových bojích nabyl víru, že by krásná trofej mohla skončit právě na jeho hlavě. Po startu finále však zamířil dopředu Greg Hancock. Nicki Pedersen byl vzadu, aby ovšem vyjel na protilehlou rovinu hned za ním. Prodloužil nájezd do následující zatáčky a v mžiku byl před Američanem.

Mezitím se však vedení ujal Fredrik Lindgren. Nicki Pedersen ale nasadil k neuvěřitelnému trháku a během dalšího okruhu zlikvidoval jeho náskok a dostal se před něho. Cílem projel první, za ním těsně Fredrik Lindgren a Andreas Jonsson. Greg Hancock nakonec podlehl i Kevinu Wölbertovi. V dojezdovém kole si Američan s novým vítězem měli co vysvětlovat. „Je to sympaák, s ním se člověk nemůže přece hádat,“ odmítl Nicki Pedersen sebemenší kontroverzní nádech.

Hlasy z depa
„Dnes mohl vyhrát kdokoliv,“ ocenil Nicki Pedersen kvalitu svých soupeřů. „Je to velký závod, přišlo hodně diváků. Motorka mi jela dobře, věřil jsem si, ale mohlo se stát cokoliv. Jsem šastný, že jsem vyhrál. Je to velká čest. Ve finále jsem měl špatný start, ale dělal jsem, co jsem mohlo. Ale jak jsem se dostal do finále, chtěl jsem mít tu přilbu doma. To se mi usadilo v hlavě. Už v půlce semifinále jsem začínal věřit, že by mohla být moje. Motorky mi šlapaly, začínal jsem tomu věřit, ale definitivně jsem uvěřil, až když mě odmávla šachovnicová vlajka.“

„Chtěl jsem vyhrát,“ připouštěl Fredrik Lindgren. „Ale teď jedině mohu gratulovat Nickimu. Skoro mu závidím, že vyhrál, ta přilba je krásná. Já byl spokojený s dráhou i motocyklem.“

„Když se dostaneš do finále, můžeš vyhrát,“ hovořil Andreas Jonsson z vlastní zkušenosti. „Už vím, jaké to je mít přilbu na hlavě, o to víc to Nickimu přeji. Ve finále jsem odjel, ale ohlédl se a hned byl pátý. Předjíždělo se, dráha byla dobrá a konkurence skvělá.“

„Jestli kluci závidí Nickimu přilbu, potom já dvakrát tolik,“ přiznával Aleš Dryml. „Závod je to těžkej‘. V malým finále jsme udělali obrovskou změnu a motorka hned pelášila! Ale bejt jen nejlepší Čech, to není nic. Pokud to není přilba, není to nic. Včera jsem měl pád při tréninku. Byla to moje chyba, motorka se zkroutila a řetěz se zakousnul do převodníku. Dneska hloupej‘ defekt, elektrika, motorka zhasla. Defekt, pád, teď si uvědomuju, že je to úspěch. Ale vítěz malýho finále se nezapisuje, teď se budu snažit vyhrát. Druhý místo jsem už měl, třetí taky, tak se budu snažit jen o přilbu.“

„Pech to je,“ ulevil si Lukáš Dryml. „Jsem strašně pobitej‘, ráno jsem se vzbudil a řek‘ si, že jsem nikdy nic nevzdal. Je to velkej‘ závod, největší závod a je to doma. Ale ani jsem si nemoh‘ naštelovat spojku. První jízdy OK, když jsem sednul na motorku, vypnul mozek a šlo to. Koncentrace ale nebylo ono a nenaladili jsme to perfektně. Až poslední čtvrtfinálová jízda byla slušná. Ale nejelo to jak jinejm‘. Těžko došlápnu na kotník, mám otřes mozku a pravý rameno v čudu. Dneska jsem byl třicetiprocentní po zdravotní stránce, ale podal jsem výkon pětasedmdesát procent. Není mi dobře, moh‘ jsem bejt‘ v semifinále, ale prohrál jsem na pásce. Už jsem si říkal, a už je konec, pořád jsem sháněl doktora Brože, a mi to naleduje.“

„Ani ne škoda tý gumy,“ vrátil se Hynek Štichauer ke svému čtvrtfinálovému defektu. „Spíš bych potřeboval jiný ruce. Je to znát, že dva měsíce jsem na tom neseděl. Zlatá přilba je dlouhej‘ závod, motorka jela pěkně, ale já po dvou kolech vadnul. Aspoň jsem rád, že můžu odpočívat na zejtra.“

„Kdyby se mi dařily starty, stíhal bych,“ říkal Václav Milík. „Příští rok to bude lepší.“

„Jo i ne,“ reagoval Michael Hádek na dotaz, zda je dnes se sebou spokojený. „Věděl jsem, že by se z vylučovačky dalo postoupit. Aspoň jsem je trošku víc potrápil než loni. začátek byl dobrej‘, konec ne.“

„To byla expresní Přilba,“ odtušil Martin Málek. „Nevím, co bych řekl.“

1. vylučovací skupina    
1. Grigorij Laguta, RUS – 5 5 10
2. Christian Hefenbrock, D 4 4 4 8
3. Lukáš Dryml, CZ 5 1 2 7
4. Mads Korneliusen, DK – 3 3 6
5. Ludvig Lindgren, S 3 2 1 5
6. Martin Málek, CZ M 0 0 0
res Tomáš Jůza, CZ X – – 0
res Jaroslav Petrák, CZ E – – 0
 
2. vylučovací skupina    
1. Hynek Štichauer, CZ 5 3 4 9
2. Jurica Pavlic, CRO 0 4 5 9
3. Matej Ferjan, H 3 5 1 8
4. Zdeněk Simota, CZ 4 2 1 6
5. Roberto Haupt, D 2 1 3 5
6. Jan Holub, CZ 1 0 2 3
 
3. vylučovací skupina    
1. Kevin Wölbert, D 5 5 – 10
2. Darcy Ward, AUS – 4 5 9
3. Matej Žagar, SLO 4 2 3 7
4. Tomáš Suchánek, CZ 2 0 4 6
5. Filip Šitera, CZ 3 1 2 5
6. Frank Facher, D – 3 1 4
res Jaroslav Petrák, CZ E – – 0
res René Vidner, CZ – – 0 0
 
4. vylučovací skupina    
1. Jesper B. Monberg, DK 5 5 4 10
2. Michael Hádek, CZ 3 4 5 9
3. Marcin Sekula, D X 3 3 6
4. Josef Franc, CZ 4 F/R – 4
5. Matija Duh, SLO 2 X 1 3
6. Jaroslav Petrák, CZ – 2 1 3
res René Vidner, CZ – 1 – 1
 
 
1. čtvrtfinálová skupina    
1. Greg Hancock, USA 5 5 – 10
2. Kenneth Bjerre, DK 2 4 5 9
3. Jurica Pavlic, CRO 4 3 1 7
4. Matej Žagar, SLO 1 2 4 6
5. Grigorij Laguta, RUS 3 1 2 5
6. Václav Milík, CZ 0 0 3 3
 
2. čtvrtfinálová skupina    
1. Christian Hefenbrock, D 5 4 – 9
2. Matej Ferjan, H 4 5 – 9
3. Aleš Dryml, CZ 3 M 5 8
4. Jesper B. Monberg, DK 1 2 4 6
5. Hans N. Andersen, DK 2 1 3 5
6. Chris Holder, AUS T 3 2 5
res René Vidner, CZ – 0 0 0
 
3. čtvrtfinálová skupina    
1. Kevin Wölbert, D 5 2 5 10
2. Andreas Jonsson, S 3 4 2 7
3. Grzegorz Walasek, PL 2 3 4 7
4. Lukáš Dryml, CZ 4 1 3 7
5. Davey Watt, AUS 1 5 1 6
6. Michael Hádek, CZ 0 0 0 0
 
4. čtvrtfinálová skupina    
1. Nicki Pedersen, DK 5 5 – 10
2. Fredrik Lindgren, S 4 4 5 9
3. Niels Kristian Iversen, DK 3 3 4 7
4. Hynek Štichauer, CZ 2 E 3 5
5. Darcy Ward, AUS 1 2 2 4
6. Marcin Sekula, D 0 1 1 2
res René Vidner, CZ – – E 0
 
 
1. semifinálová skupina    
1. Nicki Pedersen, DK 5 5 – 10
2. Greg Hancock, USA 4 1 4 8
3. Christian Hefenbrock, D 0 2 5 7
4. Niels Kristian Iversen, DK 3 4 3 7
5. Grzegorz Walasek, PL 2 3 1 5
6. Jurica Pavlic, CRO 1 0 2 3
 
2. semifinálová skupina    
1. Fredrik Lindgren, S 5 1 5 10
2. Andreas Jonsson, S 4 5 2 9
3. Kevin Wölbert, D 3 3 4 7
4. Aleš Dryml, CZ 2 2 3 5
5. Matej Ferjan, H E 4 E 4
6. Kenneth Bjerre, S 1 0 1 2
 
 
Malé finále    
1. Aleš Dryml, CZ    
2. Grzegorz Walasek, PL    
3. Niels Kristian Iversen, DK    
4. Jurica Pavlic, CRO    
5. Kenneth Bjerre, DK    
6. Matej Ferjan, H    
 
 
Finále    
1. Nicki Pedersen, DK    
2. Fredrik Lindgren, S    
3. Andreas Jonsson, S    
4. Kevin Wölbert, D    
5. Greg Hancock, USA    
6. Christian Hefenbrock, D    

Foto: Pavel Fišer (digitální aparát Canon EOS D Mark II) a Martin Búri