Michal Matula není mezi živými

Krosno – 27. května
Tragicky skončil zájezd pražské Markéty k utkání druhé polské ligy v Krosně. V šesté jízdě upadl nešastným způsobem Michal Matula. Po převozu do nemocnice svým zraněním podlehl. Magazín speedwayA-Z se připojuje k projevům hluboké soustrasti závodníkově rodině. Čest jeho památce!

Antonín Klatovský řádil v Teterowě

Teterow – 27. května
Už v Mariánských Lázních se Antonín Klatovský svěřoval, že se těší na horský závod na travnaté dráze v německém Teterowě. A v závodě, který charakterem svého okruhu připomíná spíše motokros, řádil o víkendu jako černá ruka. V kvalifikační skupině B nenašel přemožitele. A v jízdě o Bergringpokal porazil mj. Enrico Janoschku a Daniela Ratha. V hlavním závodě Grünes Band, tedy zelená stuha, před ním protnuli metu pouze Enrico Janoschka, Anne van der Helm a Roberto Haupt.

Ilustrační foto: Pavel Fišer (digitální aparát Canon D Mark II)

Vzduch nabitý elektřinou svědčil pardubickému koníkovi

AKTUALIZOVÁNO – FOTO

Mšeno – 26. května
Bouřka, která se takřka dvě hodiny valila na mšenský stadión, naštěstí napáchala na průběhu třetího extraligového kola jen minimální škody. Úder blesku vyřadil z činnosti startovací zařízení, takže poslední rozjížďka musela být odstartována praporkem. D隝 se z olověně černých mraků spustil až těsně před vyhlášením výsledků. O vítězství se přetahovaly Praha s Pardubicemi. Nakonec se hlavní zásluhou bratří Drymlových na čele usadil východočeský celek. Pražané navíc měli pech, protože Josef Franc měl ve čtvrté sérii po problémech se spojkou nejhorší start. A navíc mu na závěr praskl řetěz. Třetí místo nakonec brala Plzeň, by jí totálně selhal Robert Mikolajczak. Jeho trápení se s motocyklem mu přineslo nulový zisk. Mšeno však držel nad vodou pouze Norbert Kosciuch, takže se před Západočechy dostala jen na kraoučký okamžik.

Praha nebo Pardubice?
Slaný, vítěz obou předchozích kol, si ve Mšeně vybíral volný los. A tak se jeho konkurenti netajili záměrem urvat čtyři tabulkové body pro sebe. Nicméně ještě před koncem první půlky soutěže se i tady projevila personální krize. Ani Mšeno, ani Pardubice nepostavily šest závodníků. Nezbývá než doufat, že snílci bažící po lize vedené stylem dvojutkání osmičlenných družstev vystřízlivěli.

Absence šestého závodníka nebyla v případě Pardubic žádným handicapem. Jenže do cesty se východočeskému týmu rázně postavil pražský Olymp. Richard Wolff byl po svém středečním pádu v Plzni pořádně potlučený. Stěžoval si na bolavá žebra, krční páteř a ruce. By se necítil zcela fit, první jízdu vyhrál stylem start – cíl.

„Jak se jde na pásku, bolest jde stranou,“ komentoval svůj výkon. „Hej ti přestane bejt až zase v cíli zaklapneš.“ Pardubice však číhaly v těsném závěsu. Jernej Kolenko při své úvodní jízdě dovezl dva body. Vzápětí už úřadoval Aleš Dryml. Před Tomaszem Gapinskim se celá čtyři kola držel mšenský Norbert Kosciuch.

Svým způsobem pomohl Pardubicím do čela průběžné tabulky. Šlo však o dočasný pobyt. Juniorská jízda zažila velké sólo Luboše Tomíčka. Pod Hynka Štichauera se ovšem v prvním oblouku vecpal Filip Šitera. Trvalo mu však takřka dvě kola než se Pardubáka zbavil. Zkusil pár útoků na vedoucího Luboše Tomíčka, avšak bez úspěchu.

Na přelomu první a druhé série měli rozhodující slovo v bitvě o vedení bratři Drymlové. „Ve Mšeně se mi líbí, mají tady nejlepší grilovaný kuřata a okurky,“ smál se Lukáš Dryml. Nicméně dokázal, že mu kromě drůbeže a zeleniny chutná rovněž zdejší ovál. V rozjížďce s číslem čtyři upaloval ze startovního roštu jako první.

V první zatáčce přišel nečekaný nájezd Josefa France. Pražan byl v mžiku v čele, když vnějškem minul Tomáše Topinku i Lukáše Drymla. Pardubický závodník ovšem jeho nástup zachytil. Celou protilehlou rovinku se držel v levé půlce dráhy. A v nájezdu do druhého oblouku se do čela vrátil.

Po přestávce odvedl jeho bratr Aleš Luboše Tomíčka. Jednobodová převaha Pardubic však byla v šesté jízdě tatam. Josef Franc uhájil vedení před dotírajícím Filipem Šiterou, zatímco Jernej Kolenko neskóroval. Jenže přesně to samé se vzápětí stalo Olympu. Lukáš Dryml vyhrál svou druhou rozjížďku ve stylu start – cíl. Rozbolavělý Richard Wolff skončil poslední, by jeho závěrečný atak na Marcina Piekarského vypadal hodně slibně.

Druhou pětinu však oba celky peroucí se o vítězství ukončily smírně. Tomasz Gapinski nakonec ve druhém kole obral o poslední bod Hynka Štichauera, který zpočátku dokonce atakoval vedení Zdeňka Simoty.

Mimo exkluzivní klub
Nebývá zvykem, aby se v extraligovém podniku rozdělily týmy do kast s ostře vymezenými mantinely. Ve Mšeně se ale něco podobného stalo. Už po pár jízdách bylo jasné, že Plzeň a Mšeno budou tentokrát pouze sekundovat Pardubicím a Praze. Pozdější výsledek jakoby předznamenala už úvodní jízda.

Účast Jakuba Hejrala dlouho visela na vážkách. Mšenský závodník se naplno věnuje podnikání. A už to vypadalo, že bude se svou dodávkou muset pro zásilku do Německa. Nakonec se našlo řešení. A Jakub Hejral jezdil na úvod takřka až do cíle třetí. Z klidu ho nevyvedla ani skutečnost, že má za zády Zdeňka Simotu.

Plzeňský závodník zkoušel jeden útok za druhým. Cesta k bodu se mu otevřela až v posledním výjezdu. A to navíc po chybě mšenského borce. Ve druhé jízdě pozvedl Mšeno ke dvěma bodů Norbert Kosciuch. Plzeňský Andrzej Huszcza nebodoval, ovšem domácí Dominik Jech vzápětí také ne. Filip Šitera naproti tomu bojoval o vítězství s Lubošem Tomíčkem.

Plzeň však doplatila na přístup Roberta Mikolajczaka. I když mu v motoru prskalo, vydal se do čtvrté jízdy. Ta pro něj skončila už ve druhém kole. Po přestávce jel na rošt na stejném motocyklu. Ve chvíli, kdy do vypršení časového limitu zbývalo sedmnáct sekund, se rozhodl pro výměnu. Zpátky na ovále byl samozřejmě současně se čtveřicí nul na digitální časomíře.

K plzeňskému štěstí Mšeno nedokázalo selhání Roberta Mikolajczaka využít. Tomáš Topinka a Jakub Hejral ze svých jízd dovezli po bodu. V rozjížďce s číslem šest zaskočil Norbert Kosciuch ve druhé zatáčce Filipa Šiteru. Plzeňský junior se však na začátku posledního kola na druhé místo vrátil. A na Poláka byl tvrdý i v poslední zatáčce a jeho dva body poslaly Plzeň před Mšeno.

Andrzej Huszcza sice v sedmé jízdě nezkřížil vítězné plány Lukáše Drymla, ovšem Marcina Piekarského na druhou příčku nepustil. Po rozpačitém úvodu Plzeň zvedala hlavu. A největší důkaz podal Zdeněk Simota. V rozjížďce s číslem osm předvedl nejlepší start. V první zatáčce na něj útočil Hynek Štichauer.

Jenže uzoučkou mezerou mezi nimi se šikovně do čela protáhl Tomáš Topinka. Zdeněk Simota však dlouho neváhal a jal se dobývat ztracený post. Leč mšenský závodník se urputně bránil. Teprve až těsně před cílem třetího okruhu si mohl Zdeněk Simota říct, že je zpátky v čele.

Elektřina nejen v ovzduší
Plzeňský rozmach však už měl trvat jen chvilku. Andrzej Huszcza v první zatáčky rozjížďky s číslem devět objel Josefa France. A Pražan se nedokázal už dostat zpátky. Západočeský celek se tak odpoutal Mšenu na rozdíl pěti bodů a blížil se vedoucí dvojici.

„Nevím, co by se muselo stát, aby vyhrál,“ komentoval Antonín Kasper odjezd Norberta Kosciucha na startovní rošt desáté jízdy. O chvilku později už měl jasno. Zdeněk Simota najel do pásky! A okamžitě putoval o patnáct metrů zpátky. Z trestné čáry neměl tentokrát nejmenší šanci. „Rozhodčí dal vždycky zelený světlo a hned pouštěl pásku,“ vysvětloval později v depu, jak se všechno schumelilo. „A tak jsem to chtěl zkusit. Jenže to nevyšlo…“

Dopředu vystřelil Norbert Kosciuch. Lukáš Dryml a Luboš Tomíček za ním vláli jako závoj. By se hodně snažili předčit mšenského Poláka, nakonec si měnili pořadí výhradně mezi sebou. Ve druhé zatáčce se Pražan dostal před Lukáše Drymla. Ten ho však o kolo později vyhnal z ideální stopy a inkasoval dva body pro sebe. V bitvě o průběžné vedení tak dostal Pardubice opět na stejnou úroveň s Prahou.

Stejná bouřka jako se valila na mšenský stadión se měla snést také na hlavu Roberta Mikolajczaka. Protože stále setrvával v sedle svého problémového motocyklu, nechal kouč Bořivoj Hádek pro jistotu připravit také svého syna. Když bylo evidentní, že Polákův stroj nepojede, dal jasný pokyn: „Michale, jeď tam!“

Celkem šestkrát se za loňský a letošní rok Michael Hádek dostal do extraligové sestavy. Avšak příležitost k akci se mu naskytla až dnes v jedenácté jízdě. Plzeňský junior sice nebodoval, nicméně blýsknul se ofenzivní jízdou. Marcin Piekarski ho musel brát vážně celá čtyři kola. A na cílové čáře udržel třetí místo před dotírajícím Plzeňanem opravdu jen velice těsně.

Marcin Piekarski posunul Mšeno už jen o jeden bod za Plzeň, by měl před rozjížďkou s číslem jedenáct trable. Na každém ze svých dvou motocyklů si nechal označit jednu hranu. A když nyní před svým druhým startem otočil, technik byl ve střehu a Polák musel do boje s rezervním motocyklem.

Mšenská ofenzíva však neměla tak či onak dlouhého trvání. Filip Šitera byl nejlepším doktorem na všechny plzeňské bolístky. Rozjížďku s číslem dvanáct opanoval ve stylu start – cíl. Nepustil před sebe ani Aleše Drymla, tak za večer prohrál teprve poprvé. Zato útok Tomáše Topinky se doslova a do písmene zastavil o Matěje Kůse. Plzeň měla rázem tři body na Mšeno k dobru.

Tomasz Gapinski se poprvé blýsknul jednoznačným triumfem v rozjížďce s číslem jedenáct. Jernej Kolenko ale dokázal dojet druhý, což se ukázalo jako úhelný kámen pardubické ofenzívy. Stejný výsledek vzápětí zopakoval Aleš Dryml. Ovšem Matěj Kůs v roli náhradníka při svém jediném nasazení nebodoval. „Už chodím, ale nemůžu se do toho opřít,“ posteskl si.

Návrat starých časů
Napínavé extraligové koncovky, kdy o kompletním pořadí na stupních vítězů rozhodovala dokonce i poslední jízda, jsou zřejmě minulostí. Ve Mšeně jsme se dočkali rozuzlení obou duelů před rozjížďkou s číslem dvacet.

Mšenu a Olympu zablýskala poslední naděje na začátku čtvrté série. Norbert Kosciuch rychle odstartoval, ovšem v úvodním nájezdu ho zdržel Robert Mikolajczak. Z toho profitoval Richard Wolff, který se usadil v čele. Jeho vítězství naposledy vrátilo Prahu do vedení.

Hynek Štichauer však ve druhém kole za sebe odsunul Roberta Mikolajczaka, aby dal jeho nulovému debaklu velké písmeno D. Kromě toho poskytnul Pardubicím nástupiště pro rozhodující útok. V rozjížďce s číslem čtrnáct odstartoval Lukáš Dryml od mantinelu až jako poslední. Jenže v první zatáčce všechny zbývající závodníky objel, aby za necelou minutu obohatil extraligovou historii o své další brilantní vítězství.

Jeho starší bratr Aleš vzápětí nenašel přemožitele v patnácté jízdě. Naproti tomu Pražané v těchto dvou jízdách inkasovali jeden jediný bod. Vydřel ho Tomasz Gapinski, který doslova v hodině dvanácté sebral třetí místo Filipu Šiterovi v rozjížďce s číslem třináct. Josef Franc vzápětí po problémech se spojkou jezdil poslední od startu až do cíle.

Poslední místo Filipa Šitery ve čtrnácté jízdě hrálo do noty Mšenu. Norbert Kosciuch, nasazený jako taktická rezerva, vyšel z velikánské bitvy s plzeňským juniorem a Tomaszem Gapinskim se dvěma body. Poprvé a naposledy se tak domácí posunuli v průběžné klasifikaci před Plzeň.

Zdeněk Simota sice vzápětí nestačil na Aleše Drymla, ovšem na Marcina Piekarského ano. A když Tomáš Topinka nedokončil rozjížďku s číslem šestnáct, chmurný osud Mšena se začal naplňovat. Rutinér Andrzej Huszcza byl druhý, když porazil Jerneje Kolenka. A jelikož triumfoval Luboš Tomíček, pražská věc nebyla v žádném případě dosud ztracena.

Jenže Pardubice opět táhly za jeden provaz jako v letech své nedávné slávy. Zatímco takticky nasazený Filip Šitera ovládl sedmnáctou jízdu, Hynek Štichauer udržel v šachu Marcina Piekarského a Richarda Wolffa. Jeho dva body měly cenu zlata. A jak se záhy ukázalo, nejen obrazně.

Tomasz Gapinski měl v prvním výjezdu rozjížďky s číslem osmnáct problémy s Jernejem Kolenkem. Rázně je však vyřešil a připsal si svůj druhý triumf večera. Naproti tomu Slovinec v průběhu čtyř kol musel kapitulovat před Zdeňkem Simotou, jenž o něco dříve za svá záda odsunul i Marcina Piekarskeho.

Kromě jiného tak definitivně dostal Plzeň na pódium. Ve dvou závěrečných rozjížďkách by Mšeno mohlo šestibodový rozdíl vyrovnat jen čistě teoreticky. Nic podobného se však nestalo. V devatenácté jízdě Andrzej Huszcza sice zkraje druhého kola upadl, ale Tomáš Topinka nestačil na létajícího Lukáše Drymla.

Ten shodou okolností rozhodl také boj o nejvyšší stupeň vítězů, protože navýšil pardubický náskok na nepřekonatelných pět bodů. Josef Franc musel v cíli druhého kola jen bezmocně zvednout ruku. Jeho kanárkově žlutému motocyklu prasknul řetěz. A pak se ozvala rána jako z děla a z nebe sjel blesk.

Vyřadil z činnosti jeden elektrický okruh a poslední rozjížďku musel Pavel Váňa startovat bílým praporkem. Na něj reagoval nejrychleji Filip Šitera. V první zatáčce ho podjel Norbert Kosciuch. Potěšil domácí publikum alespoň svým druhým triumfem, když už se nedočkalo pohledu na své hrdiny na stupních vítězů.

Hlasy z depa
„Konečně,“ smál se šastný Lukáš Dryml. „Měli jsme se o koho opřít. Když jsi leader, potřebuješ se taky o někoho opřít. Konečně nám s tím Jernej Kolenko píchnul. Šel do toho dost a to je důležitý. Dva lidi nemůžou vyhrát extraligu.“ Lukáš Dryml nezastírá, že se mu ve Mšeně líbí. „Prodávají tady dobrý kuřata a okurky,“ zářil. „Byl to krásnej závod. Bavil jsem se a líbilo se mi to. Motorka jela skvěle, já byl koncentrovanej a z toho mám radost. Byl jsem spokojenej s výsledkem svým a Alešovým v Plzni, ale naštvanej, že jsme se tam nesešli.“ Bude tedy pardubická ofenzíva pokračovat i za čtrnáct dnů ve Svítkově? „Mám hodně závodů, ale extraligu jezdím pro Pardubice, abych pomoh‘,“ odpověděl Lukáš Dryml. „Pardubice jsou od toho, aby vyhrávaly tituly mistrů republiky. Extraliga je vyrovnaná. Je dobře, že je vyrovnaná. Ale když budeme mít sehranej tým, ukážeme, že rozpůlenej kůň je číslo jedna.“

„Koník se začal smát,“ radoval se Aleš Dryml z vítězství. „Konečně mu neděláme ostudu. Bylo jasný, že bude velký souboj. Měli jsme štěstí s Pepem, ale všechno bylo otevřený až do poslední jízdy. Pěkně jsme se rozjeli.“ Výkon bratrské dvojice je v současnosti alfou a omegou pardubického týmu. „V Pardubicích budeme oba dva,“ vzkázal Aleš Dryml. „Budeme se pokoušet zase vyhrát. Na nic jinýho než vítězství myslet nebudeme. Stát se může samozřejmě cokoliv, ale soupeři to určitě s náma nebudou mít lehký.“

„Byl to kousek,“ hodnotil Josef Franc už třetí letošní těsnou prohru svého týmu. „Je třeba kousek štěstí. To nám chybělo. Hvězda Richard je v prdeli s žebry. Mně v poslední jízdě prasknul z prvního místa řetěz. Předtím mi vypadla spodní páčka u spojky, chytlo se to o dvacet metrů pozdějc. První tři jízdy jsem měl vyzkoušenej dobrej motor. Byl to dobrej výsledek, ale chtěl jsem zkusit i druhou motorku. Hned na startu přišel defekt, tak jsem to dal zpátky do kupy. Bylo zaděláno na deset bodů, takže trošku zklamání.“ A jak bude pokračovat účast Josefa France v letošní extralize? „V Pardubicích k dispozici nebudu,“ žertoval svým osobitým způsobem. „Stojíme. Jestli budu nasazenej, v dalších závodech pojedu. Začíná se mi dařit, ještě doladíme motory. Musím jít Ríšovi v patách (smích).“

„Bolej mě žebra a taky krční páteř,“ postěžoval si Richard Wolff. „Po tom středečním pádu jsem měl taky strach z paty. Nechtěl jsem, aby to zatuhlo a tak jsem chodil na Markétu z domu půl hodiny pěšky. Žebra bolej dlouho. Dneska každá díra byla znát. I když jsem vyhrál, nebyl jsem v pohodě. Ruka taky nic moc. Pravou neřeším, spíš tu levou u spojky. Není mi dobře, ale do Krosna zejtra musím. Nebude to optimální, uvidíme, jak mi bude. Pak mám ještě Francii, po ní se chci dát dohromady. Smůla, že závodů je dost a člověku není hej. Jsou to sice drobný zranění, ale chce to čas.“ Navzdory handicapům hrál Richard Wolff klíčovou roli v boji o vítězství. „Ještě včera jsem neudržel flašku a musel si to stáhnout,“ říkal. „Jak se jde na pásku, bolest jde stranou. Hej ti není zase, až v cíli zaklapneš. Kdybych vyhrál jednu rozjížďku, musel bych bejt spokojenej. Nechci se litovat, tak to je.“

„Nevyšla mi jedna jízda,“ hodnotil závod Filip Šitera. „Dojel jsem v ní poslední. Moc jsem chtěl. Hop nebo trop. Jeli jsme namačkaný na sobě. Nechtěl jsem to dávat na venek, moc to nedrželo. Jsem spokojenej.“ Po debaklu před domácím publikem je Plzeň na správné cestě k vyšším metám. „Teď nám přišla forma vejš a zkusíme zaútočit na titul,“ souhlasil Filip Šitera. „Nesmí ale tahat jen jeden, ale aspoň tři. Každej den není posvícení, dneska to vyšlo, ale příště nemusí.“

„Dneska byl problém seřídit, aby to jelo,“ svěřil se Zdeněk Simota. „Hlavně převody a teď mi upadla cívka zapalování. Vynechávalo to a nechtělo jet. Zatím nic moc, musí to bejt lepší. Doufám, že bude. Nebejt tý pásky, bylo to lepší už dneska.“ Zdeněk Simota bude k dispozici také v příštím kole v Pardubicích. „Na další extralize budu taky,“ potvrdil svou účast. „Snad to pojede, je to tam hodně velký. Šlo by to i tady, kdyby to jelo. To určitě nezáleží na dráze. Když to jede, jede to všude.“

„Příště to bude lepší,“ sliboval Jakub Hejral. „Celej tejden děláš jako blázen a pak tě v sobotu ještě na závodech jebou. Že bych se na to nevykašlal! Mám spoustu práce, nestíhám chodit jezdit. A když netrénuješ a jen jezdíš po závodech, těžko se něco vymejšlí.“ Takže se mšenská situace vylepší už v Pardubicích? „Spíš to dělám jako koníčka,“ odpověděl. „A pak je na obtíž, když jezdíš půl kola za nima. Potřeboval bych jezdit s pětikilem mezi stopětadvacítkama. To by mě bavilo (smích).“

1. ZP Pardubice   37
Jernej Kolenko, SLO 2 0 2 1 1 6
Aleš Dryml 3 3 2 3 1 12
Lukáš Dryml 3 3 2 3 3 14
Hynek Štichauer 1 0 1 1 2 5
Pavel Fuksa   DNR
 
2. PSK Olymp Praha   31
Luboš Tomíček 3 2 1 3 0 9
Josef Franc 2 3 2 0 E 7
Tomasz Gapinski, PL 1 1 3 1 3 9
Richard Wolff 3 0 – 3 0 6
Adam Vandírek   DNR
Matěj Kůs 0 0
 
3. PK Plzeň   27
Andrzej Huszcza, PL 0 2 3 2 F 7
Zdeněk Simota 1 3 0 2 2 8
Filip Šitera 2 2 3 0 3 2 12
Robert Mikolajczak, PL E M – 0 – 0
Michael Hádek 0 0
Jan Holub   DNR
 
4. Grepl PDK Mšeno   24
Tomáš Topinka 1 2 1 R 2 6
Dominik Jech 0 – – – – 0
Norbert Kosciuch, PL 2 1 3 2 2 3 13
Jakub Hejral 0 1 0 – – 1
Marcin Piekarski, PL 1 1 1 1 0 4

Aktuální extraligová tabulka:

  závody malé body velké body
1. Praha 3 97 9
2. Pardubice 3 87 8
3. Slaný 2 79 8
4. Plzeň 2 51 3
5. Mšeno 2 44 2

Foto: Pavel Fišer (digitální aparát Canon D Mark II)

Leigh Adams vyhrál švédskou Grand Prix

Eskilstuna – 26. května
Australan Leigh Adams vyhrál včera Grand Prix Švédska v Eskilstuně. V průběžné klasifikaci se tak posunul za Nicki Pedersena. Společně s Gregem Hancockem se dělí o druhou příčku průběžné klasifikace.

Leigh Adams si zajistil vítězství až v závěrečném kole finálové jízdy, v němž předjel Hanse N. Andersena. „Věděl jsem, že tam je nový materiál a dokázal jsem se na něho dostat, abych nabral rychlost,“ řekl vítězný Australan v cíli. „Makal jsem tvrdě na takovém výsledku a po těžkém období několika týdnů se třemi těžkými pády jsem už něco podobného potřeboval.“

Naproti tomu Hans N. Andersen se zlobil sám na sebe. „Být první znamená, že jsi první poražený,“ odtušil.

Nicki Pedersen skončil čtvrtý, když letos poprvé nevyhrál. Ke všemu se zranil při hrozivém pádu v rozjížďce s číslem šestnáct, do něhož se zapletli také Bjarne Pedersen a Wieslaw Jagus. Leigh Adams dokázal se štěstím z této šlamastyky vyváznout. Bjarne Pedersen byl na nohou relativně rychle, avšak zbývající dva zůstali ležet několik minut.

Původce kolize Nicki Pedersen nakonec podnik dokončil, ovšem Wieslaw Jagus nedostal k pokračování souhlas od lékaře. O dvě jízdy dříve upadl také obhájce titulu Jason Crump. Dokázal se dostat rychle z dráhy, takže zabránil přerušení. Nicméně byl později převezen do nemocnice s vykloubeným ramenem a podezřením na zlomeninu klíční kosti.

1. Leigh Adams, AUS 21
2. Hans N. Andersen, DK 20
3. Fredrik Lindgren, S 14
4. Nicki Pedersen, DK 11
5. Rune Holta, N 9
6. Greg Hancock, USA 9
7. Tomasz Gollob, PL 9
8. Chris Harris, GB 9
9. Matej Žagar, SLO 7
10. Wieslaw Jagus, PL 6
11. Jaroslaw Hampel, PL 5
12. Andreas Jonsson, S 5
13. Jason Crump, AUS 4
14. Scott Nicholls, GB 4
15. Bjarne Pedersen, DK 3
16. Antonio Lindbäck, S 2
res Jonas Davidsson, S 5
res Eric Andersson, S 0

Průběžné pořadí seriálu:
N.Pedersen 58, Hancock 43, Adams 43, Andersen 42, Harris 31, Crump 29, Jagus 26, Gollob 22, Hampel 19, Zagar 19, Jonsson 17, Holta 17, B.Pedersen 16, Nicholls 14, Lindgren 14, Lindback 6.